URM komentaras apie derybas dėl supaprastintos Lietuvos ir Rusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos

2012-01-17

Lietuva ir Rusija dar 2009 m. sausį buvo suderėjusios pirminį susitarimo dėl vietinio eismo per sieną su Kaliningrado sritimi tekstą. Tačiau Rusija tiek per dvišales derybas, tiek viešai komentavo, kad toks susitarimas, apimantis 30-50 km pasienio zoną, būtų problemiškas, ir pasitraukė iš derybų.

Gruodžio viduryje buvo priimtas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento 1931/2006 pakeitimas, leidžiantis visą Kaliningrado sritį laikyti pasienio teritorija. Pakeistas reglamentas sudaro galimybę vietinio eismo tvarką taikyti visai Kaliningrado sričiai. Lietuvos teritorijoje jis galėtų būti taikomas 30-50 km pločio pasienio ruože, kaip ir numato reglamentas.

Lietuva jau ne kartą yra pareiškusi esanti pasirengusi atnaujinti derybas minėtose apimtyse. Nesuprantame, kodėl Rusija nenori atverti Kaliningrado srities, naudodama argumentus, kurie prieštarauja Šengeno teisei. Belieka konstatuoti, kad jei būtų pasirašytas dar 2009 m. suderėtas susitarimo tekstas, Kaliningrado srities ir atitinkamų Lietuvos regionų gyventojai jau kelerius metus naudotųsi supaprastinta sienos kirtimo tvarka.
Užsienio reikalų ministerija
Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius
Tel. 2362445

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.