Banko SNORAS kreditoriai susirūpinę dėl bankroto administravimo išlaidų sąmatos ir ragina visus neabejingus Lietuvos piliečius pasirašyti atvirą pareiškimą

2012-01-13

2012 m. sausio 6 d. spaudoje pasirodė pranešimas, kuriame pateikiami duomenys apie trijų mėnesių bankrutuojančio banko SNORAS bankroto administravimo išlaidų sąmatą, t.y. apie 61 mln. litų.
Iš šios sumos net 31 mln. litų skirta pono Neil Cooper ir jo samdomų konsultantų honorarams, skaičiuojamiems pagal nesuvokiamo dydžio tarifus, siekiančius net iki 800-1000 eurų už valandą.

Svarbu pažymėti, kad tokios sumos, kurias „konsultantams” rengiamasi mokėti už jų darbo valandą, gerokai viršija Lietuvos vidutinį mėnesinį darbo užmokestį bei iki dešimties kartų viršija Lietuvoje nusistovėjusias atitinkamų konsultantų paslaugų rinkos kainas. Kitos bankroto administravimo išlaidų sąmatų pozicijos taip pat kelia itin didelių abejonių ir neaiškumų.

Anot vieno iš banko kreditorių Rimvydo Gužausko, „Atsižvelgiant į šiandieninę Lietuvos ekonominę situaciją, pranešime pateikiami skaičiai yra nepagrįstai dideli ir gerokai prasilenkia su sveiku protu. Taip pat kelia nerimą, jog visa informacija apie banko SNORAS būklę, viso bankroto proceso eigą ir atliekamus veiksmus, yra slepiama".

Visi šiai situacijai neabejingi Lietuvos piliečiai raginami pasirašyti atvirą pareiškimą bankroto administratoriui Neil Cooper, Lietuvos banko valdybos pirmininkui Vitui Vasiliauskui, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui, Lietuvos Respublikos finansų ministrei Ingridai Šimonytei ir kitiems susijusiems asmenims.

Prie pareiškimo galima prisijungti internete adresu: http://www.e-peticija.lt/peticija/102.

Išsamesnė informacija teikiama el. paštu info@bankokreditoriai.lt.
Banko kreditorių iniciatyvinė grupė
www.bankokreditoriai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.