Seimo nario A. Petkaus pranešimas: Kam monopolininkams reikalinga reklama?

2012-01-17

Seimo nario A. Petkaus pranešimas: Kam monopolininkams reikalinga reklama?


Sritys: Energetika, Politika
2012-01-17 13:45

2012 m. sausio 17 d. pranešimas VIR

Seimo narys Almantas Petkus šiandien raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą, kurios prašo įvertinti viešojoje erdvėje šiuo metu platinamą UAB "Vilniaus energijos" reklamą. Anot parlamentaro, UAB "Vilniaus energijos" reklama kelia abejonių dėl jos turinio atitikimo Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nuostatoms.

"Šilumos kaina yra itin aktuali vartotojams, kurie pastaruoju metu dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos patiria daug išlaidų. Galutinė šilumos kaina vis dėlto yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių vartotojo pasirinkimą, todėl vartotojas neturėtų būti apgaudinėjamas ar klaidinamas. Reklamoje teigiama, kad UAB "Vilniaus energijai" tenkanti šilumos kainos dalis beveik nekinta dešimt metų. Taip, kainos dalis procentais nekinta, tačiau pinigine išraiška per dešimt metų ji padidėjo apie keturis kartus," – teigė parlamentaras.

Seimo narys tikisi, kad su konkurencijos tarybos pagalba pavyks sustabdyti UAB "Vilniaus energijos" monopolizacijos politikos vykdymą ir užkirsti kelią tolimesnei galimai klaidingos reklamos sklaidai.

"Pagal Reklamos įstatymą reklama yra suprantama kaip bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis skleidžiama informacija, skatinanti įsigyti prekių ar naudotis paslaugomis. Sunkiai suvokiama, kam monopolinei įmonei reikalinga reklama, kai nuo jos praktiškai niekas nepriklauso – nei paslaugos, nei vartotojų plėtra. Čia matau tik vieną siekį – gerinti savo vardą viešojoje erdvėje. Reklamoje nėra aiškiai pasakoma, kiek visgi per dešimt metų kito UAB "Vilniaus energijos" kainos dalis. Manau, kad tokia reklama eilinį kartą bandoma išsisukti nuo atsakomybės dėl padidėjusių šildymo kainų ir apgauti paprastą vartotoją", – sakė "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos narys Almantas Petkus.

Seimo nario Almanto Petkaus
padėjėja-sekretorė Giedrė Buivydaitė
Tel.: 85 239 6674

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.