Lietuvos vadybos konsultantams įteikti tarptautiniai Certified Management Consultant sertifikatai

2011-02-13

Vilnius, 2011 m. vasario 13 d. - Penktadienį Vilniaus Mažajame teatre 28-iems Lietuvos vadybos konsultantams įteikti tarptautiniai CMC (angl. Certified Management Consultant) sertifikatai.

"Tarptautinių vadybos sertifikatų įteikimas - labai svarbus ir reikšmingas įvykis Lietuvos vadybos konsultantų profesijos raidoje. Įsiliejome į tarptautinę profesijos kolegų bendruomenę", - sako Lietuvos verslo konsultantų asociacijos (LVKA) prezidentas Aleksandras Abišala.

LVKA, gavusi ES struktūrinių fondų paramą projektui "Kompleksiniai Lietuvos verslo konsultantų mokymai", 2009-2011 m. organizavo ugdomojo vadovavimo (angl. coaching), projektų valdymo, vadybos psichologijos kursus, kuriuose studijavo apie 150 įvairių specializacijų konsultantų iš beveik penkiasdešimties nepriklausomų įmonių.

"Svarbiausia mokymų dalis buvo "Valdymo konsultantų mokymai, suteikiantys žinias ir įgūdžius tarptautiniam CMC sertifikavimui", kurioje dalyvavo 30 geriausių Lietuvos vadybos konsultantų, atitinkančių keliamus tarptautinius reikalavimus. Auditorijose praleidome 248 valandas, savarankiško darbo dienas ir naktis per 14 mėnesių suskaičiuoti būtų neįmanoma", - sako A.Abišala.

Siekdami CMC sertifikato Lietuvos konsultantai mokėsi 12-os skirtingų mokymo modulių, rašė praktinį "diplominį" darbą. Mokymus vedė geriausi Vakarų Europos vadybos guru iš Didžiosios Britanijos, Danijos, Nyderlandų.

Tarptautinės vadybos konsultavimo institutų tarybos (ICMCI) sukurtas ir apibrėžtas CMC standartas prigijo visame pasaulyje. Sertifikatas yra suteikiamas tik profesionaliems konsultantams, o CMC kvalifikacijos įgijimo tvarką griežtai kontroliuoja ICMCI ir garantuoja, kad jos akredituoti nacionaliniai institutai atitinka tarptautinio standarto reikalavimus.

Renginyje ir mokymų procese dalyvavęs Robas Wagenaaras, Olandų valdymo konsultantų asociacijos atstovas sakė, jog tiek jis, tiek kolegos, mokę lietuvius, liko patenkinti ir sužavėti profesiniu pasirengimu.

"Iš trisdešimties žmonių, su kuriais susipažinau ir daugiau nei metus laiko bendravau - daugiau nei pusę mielai samdyčiau savo kompanijoje. Ir būčiau visiškai ramus dėl jų darbo kultūros ir rezultatų", - sakė R. Wagenaaras.

ICMCI reikalauja, kad vadybos konsultantai, siekiantys CMC turi atitikti šiuos kriterijus: verslo konsultavimo profesiją atitinkantis išsilavinimas, konsultavimo darbo patirtis, nuolatinis darbas verslo konsultavimo srityje bei nešališkumas. Vadybos sertifikatas suteikiamas penkeriems metams, vėliau tenka vėl įrodyti atitikimą standartams, o tai skatina nuolatinį konsultantų tobulėjimą ir žinių atnaujinimą.

"Klientai, samdantys CMC vardą turinčius konsultantus turėtų žinoti, kad tai yra galimybė dirbti su aukščiausius tarptautinius kokybės standartus atitinkančiu profesionalu", - teigia A.Abišala.

LVKA yra pradėjusi stojimo į ICMCI procedūrą. Būdama šios organizacijos nare LVKA įgis teisę vykdyti CMC sertifikavimą, dalyvauti tobulinant ir atnaujinant tarptautinius profesinius standartus bei aktyviai prisidėti prie vadybos konsultavimo profesijos pripažinimo didinimo Lietuvoje ir pasaulyje.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.