Bendrovė "Palink" sveikina Latvijos Generalinę prokuratūrą nutarus ginčyti teismo sprendimą dėl įmonės nemokumo

2012-01-13

Latvijos Generalinė prokuratūra atsižvelgė į bendrovės "Palink" prašymą užginčyti Rygos Kurzemės rajono teismo sprendimą, kuriuo įmonė buvo paskelbta nemokia. Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė pateikusi protestą Latvijos Aukščiausiojo teismo Civilinių bylų departamentui. Minėtas teismo sprendimas ginčijamas dėl turtinės ar procesinės teisės pažeidimų, padarytų jį priimant.

"Džiaugiamės, kad Generalinė prokuratūra atsižvelgė į mūsų prašymą ir ginčija teismo sprendimą, kuriuo "Palink" buvo pripažinta nemokia. Tikimės, kad Aukščiausiasis teismas nedelsdamas peržiūrės bylą, ir mūsų bendrovė galės tęsti įprastą veiklą", ‒ sako Marcel Haraszti, UAB "Palink" generalinis direktorius.

"Palink" akcininkų teigimu, minėtas teismo sprendimas yra absurdiškas. Bendrovės steigėjai daro prielaidą, kad bendrovė susidūrė su korumpuotomis manipuliacijomis, dėl kurių kilo grėsmė visam įmonės verslui, investicijoms ir daugiau kaip 1200 Latvijos gyventojų darbo vietoms.

Kad sprendimas pripažinti SIA "Palink" nemokia yra visiškai nepagrįstas, liudija ir įmonės veiklą audituojanti bendrovė "PricewaterhouseCoopers". Jos atsiųstame rašte teigiama, kad atlikus praėjusių metų bendrovės auditą neaptikta jokių trūkumų, kurie leistų abejoti "Palink" mokumu.

Nuo savo veiklos pradžios "Palink" Latvijoje investavo apie 123 mln. eurų (424,3 mln. Lt). Per ateinančius penkerius metus į tinklo plėtrą Latvijoje ir Lietuvoje planuojama investuoti 610 mln. litų. Vien tik šiemet "Palink" Latvijoje planavo investuoti apie 3 mln. latų (15 mln. Lt), tikėdamasi ilgalaikės investicijų grąžos.

"Palink" yra viena iš dešimties didžiausių įmonių Baltijos šalyse, turinti stiprų finansinį užnugarį ir pelniusi verslo partnerių, bankų, oficialių institucijų bei vartotojų pasitikėjimą. Didžiausia "Palink" akcininkė – kompanija "Rewe Group", viena pirmaujančių bendrovių Vokietijoje ir Europoje. "Rewe Group" apyvarta 2010 m. viršijo 53 mlrd. eurų; kompanija turi daugiau kaip 310 tūkst. darbuotojų keturiolikoje šalių.

Valdas Lopeta
IKI komunikacijos skyriaus vadovas
Tel.:+370 5 26 01 700
Mob. tel.: +370 650 77 473
El.p. valdas.lopeta@iki.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.