Lietuvos centrinio vertybinių popierių depozitoriumo kontrolinį akcijų paketą įsigijo Suomijos NASDAQ OMX Helsinki OY

2012-01-03

Suomijos bendrovė NASDAQ OMX Helsinki OY laimėjo centrinio vertybinių popierių depozitoriumo akcijų pardavimo viešąjį konkursą ir įsigijo Lietuvos banko valdytą 60 procentų depozitoriumo akcijų paketą.
Pagal akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, Suomijos bendrovė Lietuvos bankui sumokėjo 13 mln. Lt. Sandoris užbaigtas šiandien.
„Depozitoriumo aukcionas pavyko. Tą lėmė ir pasirinktas tinkamas momentas, kai Europoje vyksta vertybinių popierių rinkos infrastruktūros konsolidavimo procesas. Nors sulaukėme tik vieno dalyvio, jis puikiai atitinka strateginiam investuotojui keliamus reikalavimus, o už akcijas pasiūlyta kaina atitiko mūsų lūkesčius", - sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Petrauskas.
Iš Lietuvos banko įsigijusi akcijas NASDAQ OMX Helsinki OY savo dalį depozitoriume padidins iki 92 %. Likusius 8 % įstatinio kapitalo valdo NASDAQ OMX grupei priklausanti AB NASDAQ OMX Vilnius.
Tikimasi, kad investuojas tinkamai užtikrins efektyvią ir depozitoriumo, ir jo paslaugų plėtrą, ypač svarbią vertybinių popierių rinkos dalyviams.
Ryšių su visuomene skyrius

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.