Banko "Snoras" buvusių akcininkų turto ieškoma 120 valstybių

2011-12-16

Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atlikdamos ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras" galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir kitų nusikalstamų veikų, areštuoja vis daugiau buvusių akcininkų turto.
Siekiant nustatyti buvusiems banko akcininkams V. Antonovui ir R. Baranauskui priklausančią nuosavybę, jų vardu atidarytas sąskaitas bankuose, dar š.m. lapkričio 18 d. buvo kreiptasi į tarptautinės Pinigų plovimo prevencijos padalinių tinklo - Egmonto grupės narius. Šios grupės nariai yra daugiau nei 120 pasaulio valstybių ar jurisdikcijų valstybės institucijos, vykdančios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją.
Daugelis valstybių, Egmonto grupės narių, pateikė vertingos informacijos. Deja, viena narė - Panamos valstybės institucija, atsakinga už pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevenciją, atsakymo nepateikė. Dėl šio fakto minėtai institucijai buvo išsiųstas priminimas.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai š.m. gruodžio 2 d. savo nutarimu laikinai apribojo V. Antonovo nuosavybės teises į banko Banco Transatlantiko S.A. (Panama) sąskaitoje esančias pinigines lėšas ar vertybinius popierius.
Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, vadovaudamasi Jungtinių Tautų (JT) konvencija prieš organizuotą tarptautinį nusikalstamumą ir JT konvencija prieš korupciją, gruodžio 13 d. kreipėsi į Panamos Respubliką dėl V. Antonovo nuosavybės teisių laikino apribojimo į jam priklausantį turtą, esantį šioje valstybėje. Šalies pageidavimu teisinės pagalbos prašymas išsiųstas ne tik anglų, bet ir ispanų kalba. Tą pačią dieną LR generalinės prokuratūros teisinės pagalbos prašymas su lydinčiais dokumentais ir vertimu į ispanų kalbą Panamos Respublikai buvo išsiųstas ir Interpolo kanalais.
________________________________________


Viešųjų ryšių skyriaus vedėja
Rūta Dirsienė, tel. (8 5) 250 0906

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.