R. Paksas: "Lenkijos pareiškimas dėl atominės – dar vienas valdančiųjų neįgalumo įrodymas"

2011-12-09

Lenkijos pareiškimą apie atsisakymą dalyvauti statant naują atominę elektrinę Lietuvoje partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas vertina kaip dar vieną akivaizdų dabartinės valdžios neįgalumo patvirtinimą.

"Matant akivaizdžius skirtumus tarp dabartinės Vyriausybės, o ypač jos Energetikos ministro A. Sekmoko optimistinių kalbų ir realių veiksmų, kitko tikėtis ir nereikėjo. Matyt, kad su šia Vyriausybe negali sutarti ne tik šalies piliečiai, bet sunku susikalbėti ir galimiems partneriams užsienyje. Šios valdžios energetikos projektai kol kas įgyvendinami liežuviu, o ne mūrininko mente", - sakė politikas.

R. Pakso teigimu, Lenkijos atsisakymas dalyvauti projekte gerokai didesnę finansinę naštą užkraus ant Lietuvos valstybės.

"Mes, kaip partija, jau ne kartą esame pasakę: naujos atominės elektrinės statybos kaštai negali tapti šalies žmonėms nepakeliama našta, kuri būtų užkrauta ne tik jiems, bet ir jų vaikams bei anūkams. Rimtas ekonominis pagrindimas bei absoliutus naujos atominės elektrinės saugumas yra būtiniausios naujo atominio projekto dalys. Ir be abejo – tikras, o ne imituojamas noras statyti naują atominę elektrinę. Atrodo, kad visi šie trys dalykai yra neįkandami nei šiai konservatorių, nei anksčiau buvusiai socialdemokratų vyriausybėms", - sakė europarlamentaras, "tvarkiečių" lyderis R. Paksas.

Romas Jankauskas
Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centro vadovas
Tel.: 8 52691617
spauda@tvarka.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.