Įmonių grupė "ALITA" teismo prašo užtikrinti galimų nuostolių atlyginimą

2011-12-09

Įmonių grupė "ALITA", AB Alytaus rajono apylinkės teismui pateikė prašymą dėl nuostolių, kuriuos bendrovė gali patirti teismui pritaikius laikinąsias apsaugos priemones, atlyginimo užtikrinimo.

"Kadangi laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos Serbijos Respublikos privatizavimo agentūros prašymu, teismo prašome nurodyti agentūrai pateikti užtikrinimą 9 097 773 litų sumai. Tiek įvertinti galimi nuostoliai dėl sutrikusių pinigų srautų. Gruodžio 5 dieną Įmonių grupė "ALITA" teismui taip pat pateikė skundą, kuriuo prašo nedelsiant panaikinti visas bendrovei taikytas laikinąsias apsaugos priemones", - sakė Įmonių grupės "ALITA" generalinis direktorius Paulius Kibiša.

Bendrovė neigia agentūros pretenzijas ir nemano esanti atsakinga dėl bet kokių arbitražinių susitarimų ar arbitražo procesų su Serbijos institucija.

"Teismo nutarimas apriboti naudojimąsi bendrovės turtu neturi teisinio pagrindo. Mus iš tiesų glumina tokie sprendimai, nes įmonė neturėjo ir neturi jokių sutarčių su Serbijos privatizavimo agentūra, o ir jos turtas niekur nepabėgs. Mes labai daug investavome tam, kad bendrovė būtų pertvarkyta ir plėtotųsi, užtikrindama darbo vietas ir pridėtąją vertę vietos ekonomikai. Be šitų priemonių Įmonių grupė "ALITA" teturi vieną pasirinkimą – bankrotą, kuris reikštų nuostolius tiek Alytui, tiek smulkiesiems akcininkams", - pažymėjo didžiausio Įmonių grupės "ALITA" akcininko – investicijų bendrovės "FR&R Invest" - vadovas Janas Abergas.

Serbijos valstybės pretenzija viršija 236 milijonus litų. Alytaus rajono apylinkės teismas lapkričio 25 dieną iš dalies patenkino agentūros prašymą ir nutarė areštuoti bendrovei priklausantį nekilnojamąjį turtą, o jei tokio turto nepakanka – bendrovės kilnojamąjį turtą ir turtines teises, leidžiant areštuotu turtu naudotis pagal tiesioginę paskirtį.

Serbijos pretenzijos bendrovei susijusios su nesėkminga šios šalies alaus daryklos "Beogradska Industrija Piva" (BIP) privatizavimo istorija. 2009 metais AB "Alita" ir Švedijos bendrovei "United Nordic Beverages" neva pažeidus įsipareigojimus investuoti į alaus daryklą ir išpirkti smulkiųjų akcininkų akcijas, Serbijos privatizavimo agentūra nacionalizavo BIP akcijas bei 2010 metų lapkritį pateikė Užsienio prekybos arbitražo teismui ieškinį dėl "Alitos" prievolės sumokėti finansines baudas ir padengti 236 mln. litų žalą.

2009-ųjų rugsėjį AB "Alita" išskaidė verslus – gamyba teko bendrovei Įmonių grupė "ALITA", investicinė veikla – bendrovei "ALT Investicijos". Serbijos institucijos jokių pretenzijų dėl įmonės struktūros pasikeitimo nereiškė, o privatizavimo agentūros pagyvėjimas sutapo su pasikeitimais Įmonių grupės "ALITA" akcininkų struktūroje. Šiuo metu "Swedbank" investicijų bendrovei "FR&R Invest" priklauso 84,37 proc. bendrovės akcijų.

Paulius Kibiša, ALITA generalinis direktorius
Tel.: 8 612 33033 | El.p.: paulius@alita.lt


Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.