Siūloma sudaryti tyrimo komisiją dėl bankų priežiūros efektyvumo ir banko "Snoras" klientų interesų apsaugos užtikrinimo

2011-12-06

(iš plenarinio posėdžio)

Seimo narys Valentinas Mazuronis parlamentui pateikė Seimo nutarimo "Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl Lietuvos komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir banko "Snoras" klientų interesų apsaugos užtikrinimo sudarymo" projektą Nr. XIP-3908, kuriuo siūloma sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl Lietuvos komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir banko "Snoras" klientų interesų apsaugos užtikrinimo. Už šį siūlymą po pateikimo balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 22 parlamentarai.

Komisija būtų sudaroma iš 12 Seimo narių pagal Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principą. Nutarimo projektu komisiją numatoma įpareigoti išsiaiškinti ir atsakyti į 17 klausimų, pavyzdžiui, ar teisės aktai, reglamentuojantys Lietuvos komercinių bankų ir specializuotų bankų bei užsienio bankų, veikiančių Lietuvos Respublikoje, taip pat jų padalinių veiklą bei priežiūros tvarką, sudaro prielaidas stabiliam, patikimam, efektyviam ir saugiam bankų sistemos funkcionavimui; ar Lietuvos banko vykdoma Lietuvos komercinių bankų ir specializuotų bankų bei užsienio bankų, veikiančių Lietuvos Respublikoje, taip pat jų padalinių priežiūra yra tinkama ir veiksminga; ar Lietuvos komercinių bankų priežiūrą vykdančios institucijos – Lietuvos banko – vykdyta banko "Snoras" priežiūra iki jo paskelbimo nemokiu buvo efektyvi ir kt.

Rimas Rudaitis
vyresnysis specialistas
LR Seimas
Tel.: 2396132
rsv@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.