Prezidentė pasirašė teisės aktus dėl griežtesnės bankų priežiūros

2011-11-29

Antradienis, lapkričio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė griežtesnei ir efektyvesnei finansų rinkos priežiūrai būtinus teisės aktus, kurie leis sustiprinti komercinių bankų priežiūrą ir sutelkti finansų rinkos priežiūros funkcijas (ir riziką ribojančios, ir finansinių paslaugų teikimo priežiūros) vienoje institucijoje – Lietuvos banke.

Finansų rinkos priežiūros sistemos pertvarkos įstatymo, Lietuvos banko įstatymo ir jų lydimųjų įstatymų pakeitimai taip pat numato, kad vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų sprendimo funkcijos, kurias šiuo metu vykdo kelios institucijos, bus perduotos Lietuvos bankui.

"Sutelkus finansų rinkos priežiūros ir ginčų nagrinėjimo funkcijas vienoje institucijoje – Lietuvos banke, bus užtikrinta griežtesnė bankų priežiūra, o ginčai tarp vartotojų ir finansinių paslaugų tiekėjų bus sprendžiami efektyviau ir sparčiau", – pabrėžė Prezidentė.

Remiantis naujomis įstatymų pataisomis, nuo 2012 m. sausio 1 d. bus likviduotos Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijos, iki šiol vykdžiusios finansų rinkos priežiūrą, o jų atliekamos funkcijos perduotos Lietuvos bankui.

Prezidentės spaudos tarnyba

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.