Vyriausybei suteikta galimybė skolintis perskolinamoms paskoloms, naudojamoms indėlių ir (ar) įsipareigojimų investuotojams draudimo išmokų mokėjimui finansuoti, teikti

2011-11-29

2011 m. lapkričio 29 d. pranešimas VIR

(iš nenumatyto plenarinio posėdžio)

Seimas nenumatytame plenariniame posėdyje ypatingos skubos tvarka priėmė Valstybės skolos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIP-3891), kuriomis nutarta įtvirtinti galimybę Vyriausybei valstybės vardu skolintis perskolinamoms paskoloms, naudojamoms Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytų indėlių ir (ar) įsipareigojimų investuotojams draudimo išmokų mokėjimui finansuoti, teikti. Už šiuos įstatymo pakeitimus balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 16 parlamentarų.

Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, pataisų rengimą paskatino AB banko "Snoras" bankroto numatomas didelis lėšų, naudotinų Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytoms indėlių ir (ar) įsipareigojimų investuotojams draudimo išmokoms mokėti, poreikis. "Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo fonde sukaupta apie 1,7 mlrd. litų, o numatomas poreikis – apie 4,1 mlrd. litų", – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Šie teisės akto pakeitimai, kaip pažymima aiškinamajame rašte, užtikrins, kad valstybės įmonė "Indėlių ir investicijų draudimas" galėtų tinkamai vykdyti savo funkcijas ir būtų sudaryta galimybė tinkamai įgyvendinti Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nuostatas. "Valstybės įmonei "Indėlių ir investicijų draudimas" gavus likviduojamo banko turto pardavimo pajamų, šios lėšos galės būti naudojamos valstybės perskolinamų paskolų, skirtų Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytų indėlių ir (ar) įsipareigojimų investuotojams draudimo išmokų mokėjimui finansuoti, grąžinimui", – tvirtinama aiškinamajame rašte.

Taip pat plenariniame posėdyje ypatingos skubos tvarka priimtos Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo pataisos (projektas Nr. XIP-3892), kuriomis nustatyta, kad draudimo išmokos indėlininkams ir investuotojams išmokamos litais, o tokiu atveju, kai indėliai laikomi arba įsipareigojimai prisiimti banko ar įmonės filiale, įsteigtame Europos valstybėje – atitinkamos Europos valstybės nacionaline valiuta (Europos valstybė apima valstybes, priklausančias Europos ekonominei erdvei). Šiuos įstatymo pakeitimus parėmė 73 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 11 parlamentarų.

Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos
Komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus
Vyresnysis specialistas
Tel. 2396132
rsv@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.