"Tvarkiečiai" Seimui teikia nutarimo projektą dėl Lietuvos nacionalinio banko įkūrimo

2011-11-22

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime nariai šiandien įregistravo nutarimo projektą, kuriuo Vyriausybei, kaip valstybės turto savininko funkcijas įgyvendinančiai institucijai, siūloma iki 2012 m. kovo 1 d. parengti ir pateikti Lietuvos Respublikos Seimui teisės aktų projektus Nacionaliniam komerciniam bankui įsteigti.

"Įvertinant šalies finansų sistemos būklę, neapibrėžtumą dėl žmonių pinigų, laikomų šalies bankuose bei kitose finansų institucijose, įsipareigojimų įvairioms kredito įstaigoms, partija Tvarka ir teisingumas yra įsitikinusi, kad būtina iš esmės spręsti klausimą dėl nacionalinio komercinio banko Lietuvoje įsteigimo. Būtent tai mes šiandien ir siūlome", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Almantas Petkus.

Politiko teigimu, naujas nacionalinis bankas, kuris galėtų būti pavadintas "Vyčio" vardu, užtikrintų ne tik realią, o ne sutartinę konkurenciją bankų rinkoje, bet ir taptų patikimu finansiniu instrumentu, sudarysiančiu tinkamas ir patikimas verslo ir investicijų sąlygas, konkurencingas indėlių palūkanas bei ekonomikos nuosmukio metu taptų nauja paskata įsukant Lietuvos ekonomiką.

"Šalies Konstitucijoje yra pasakyta, kad valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei. Ar daugelio privačių užsienio bei lietuviško kapitalo bankų veikla šiandien tarnauja bendrai tautos gerovei? Ko gero, daugelis atsakys, kad ne. Tad vieną kartą imkimės ir ūkinę veiklą finansų sektoriuje sureguliuokime taip, kad ji iš tiesų tarnautų bendrai tautos gerovei, o ne vienai ar kitai finansinei ar politinei grupuotei", - sakė A. Petkus.

Romas Jankauskas
Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centro vadovas
Tel.: 8 52691617
spauda@tvarka.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.