Suomiai plačiai atvėrė duris konkurentams iš Lietuvos

2011-11-22

Pirmadienį Lietuvos spaustuvininkų asociacijos nariai lankėsi didžiausiose Suomijos spaustuvėse – "BrandFactory" bei DMP, kur netikėtai sulaukė precedento neturinčio pasiūlymo – gaminti suomišką produkciją Lietuvoje.

"Suomijos spaustuvės turi rinką, klientus ir ilgalaikius santykius, tačiau negeba pagaminti produkcijos konkurentabiliomis kainomis, todėl pasiūlė bendradarbiauti – spausdinti Lietuvoje, tačiau išlaikyti Suomijos gamintojų vardą", – komentuoja pasiūlymą Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentė dr. Erika Furman. Jos teigimu, viską, ką gamina aplankytos Suomijos spaustuvės, gali pagaminti ir mūsų šalies spaustuvininkai, tad atsiranda potenciali eksporto rinka Lietuvos spaudos pramonei.

LISPA prezidentės teigimu, Lietuvos gamintojai turi pasirinkimą − būti Suomijos spausdinimo cechu Lietuvoje, arba patiems žengti į jų rinką. "Vienu atveju sutaupomi marketingo ir įėjimo į rinką kaštai, kitu atveju galima tikėtis didesnės maržos. Tai tik ambicijų ir pasirinkimo klausimas, nes pasaulinė konkurencija verčia ir tarp konkurentų susirasti draugų", – įsitikinusi dr. E. Furman.

Lietuvos spaudos pramonė vis dar yra labai patraukli suomiams tiek partnerystės, tiek ir potencialių investicijų prasme. "Įmonių susijungimai bendros veiklos, o vėliau − ir bendro kapitalo pagrindu, yra neišvengiama ateities perspektyva siekiant kaštų mažinimo. Spaudos pramonė transformuojasi, spausdintos produkcijos kiekiai mažėja, tiražai – taip pat. Kiekvienas popierinis vienetas darosi vis brangesnis", − pabrėžia LISPA prezidentė, pridurdama, kad vizito Suomijoje metu, vienos iš LISPA narių – spaustuvės "Druka" – vadovas Algirdas Apulskis jau susitiks su potencialias investuotojais.

Lietuvos ir Suomijos spaustuvininkų bendradarbiavimą sutarta pratęsti sprendžiant ir kitus spaudos pramonei svarbius klausimus: pokyčius švietimo sistemoje, aplinkosaugos srityje.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu tik apie 3 proc. Lietuvoje spausdintos produkcijos eksportuojama į Suomiją, tačiau šioje rinkoje Lietuvos spaustuvininkai yra konkurencingi tiek kaina, tiek kokybe.

Daugiau informacijos:
Dr. Erika Furman
Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) prezidentė
Mob. +370 674 80615

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.