Lietuvos banko valdybos narys: žmonės suvokia, kad panikuoti nereikia

2011-11-20

Nr. 1500-118

Naujausiais Lietuvos banko duomenimis, veikiančiuose šalies bankuose indėlių kiek sumažėjo, bet tokie indėlių kiekio svyravimai įprasti kasdienėje praktikoje.
„Džiugina, kad gyventojų indėlių kiekis praktiškai nesikeičia. Žmonės suvokia, kad panikuoti nereikia. Jie supranta, kad atsiimsi terminuotą indėlį - prarasi palūkanas", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius.
Jis nurodė, kad sekmadienį Lietuvos banko valdyba pratęsė leidimą AB bankui SNORAS klientams mokėtojams - fiziniams ir juridiniams asmenims - toliau išimti lėšų iki 500 litų per dieną iš kiekvienos savo sąskaitos naudojantis mokėjimo kortele, taip pat leido ne vėliau kaip nuo 2011 m. lapkričio 23 d. minėtas operacijas atlikti ir banko klientų aptarnavimo padaliniuose.
Be to, AB bankas SNORAS klientams į jų sąskaitas bus grąžinamos lėšos, kurios pateikus mokėjimo nurodymą dėl pritaikyto veiklos apribojimo nepasiekė gavėjo, kurio sąskaita yra kitame banke. Leidimą tokioms operacijoms Lietuvos banko valdyba davė sekmadienį.
Vėliausiai trečiadienį, kaip numatyta sekmadienį priimtame Lietuvos banko valdybos nutarime, AB banko SNORAS administratorius Lietuvos bankui turi pateikti galutinę išvadą apie banko finansinę būklę ir pasiūlyti galimus banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo ir kitus banko problemų sprendimo būdus. Juos išnagrinėjęs Lietuvos bankas pateiks rekomendacijas Vyriausybei dėl banko veiklos perspektyvų.

Ryšių su visuomene skyrius

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.