Dėl puolimo prieš Lietuvos Respublikos Prezidentę ir valstybę

2011-11-18

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai
Lietuvos Respublikos Finansų ministrei
Lietuvos Respublikos valstybiniam bankui
Susipažinti:
Nevyriausybinėms organizacijoms
ŽiniasklaidaiKlaipėda

Po pirmųjų "Lietuvos ryto" publikacijų apie banko "Snoras" problemas paaiškėjio, kad laikraštis niekina LR Prezidentę, tyčiojasi iš jos. Ją vaizduoja nekompetetinga diktatore, kuri sugalvojo ir įsakė susidoroti su normaliais Lietuvos bankais, padarant didžiulę žalą Lietuvos valstybei ir visiems eiliniams mokesčių mokėtojams.
Straipsniai rodė, kad laikraštis LR valstybinėse struktūrose turi kompetetingus informatorius. Iš jų sužinojo slaptą informaciją apie "Snoro" finansines problemas, kiek apie jas žino Lietuvos bankas, kad LR Prezidentė analizuoja situaciją ir planuoja imtis skubių, suderintų veiksmų, jog valstybė ir mokesčių mokėtojai patirtų kuo mažesnius nuostolius.
Neleisime "Lietuvos rytui" bei kt. žiniasklaidai nepagrįstai tyčiotis iš Prezidentės, nustatinėti prieš ją NVO ir eilinius, situacijoje nesusigaudančius klaipėdiečius, tuo pačių žlugdyti Prezidentės inicijuotas esmines reformas. Norėdami ateityje išvengti užsienio valstybių ir jų kapitalo įtakos, bei siekdami, kad tokia situacija nepasikartotų prašome atsakyti į klausimus:
1. Kas ir kada pirmą kartą išsiaiškino apie įtartinus faktus "Snoro" banke ir apie tai informavo LR Prezidentę, vyriausybę, teisėsaugą bei kokių priemonių buvo imtasi?
2. Kas iš valstybės pareigūnų ir tarnautojų, politikų žinojo, kad bus įmamasi skubių, neišvengiamai reikalingų priemonių prieš "Snoro" banką ir pagrindinius akcininkus?
3. Kas "Lietuvos ryto" redakcijai perdavė slaptą informaciją apie suplanuotus pagrindinių banko vadovų sulaikymus, banko sąskaitų ir turto areštus?
4. Kokia forma Klaipėdos NVO galėtų įtakoti, kad ateityje panašios situacijos nesikartotų valstybėje?

Prašome Generalinį prokurorą, ginant viešą interesą išsiaiškinti, kokią materialinę ir moralinę žalą padarė Valstybei ir kiekvienam jos piliečiui "Lietuvos ryto" redakcija, su ją susiję asmenys bei valstybės pareigūnai pirma laiko paviešinę ypatingai svarbią informaciją.


Klaipėdos jungtinis demokratinis judėjimas pirmininkas V. Žilis
Poilsio 37-97, Klaipėda, mobil. tel. 862247861, el.paštas klaipedosjdj@ yandex.ru
Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė Virginija Jurgilevičienė
Kretingos 13-2, Klaipėda

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.