Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Nacionalinė žemės tarnyba nutraukia sklypo Meilės al. 5 žemės nuomos sutartį

2011-08-26

Nacionalinė žemės tarnyba parengė įsakymą sklypo dėl Meilės al. 5 Palangoje valstybinės žemės nuomos sutarties su bankrutavusios UAB „Kurorto statyba" nutraukimo. Įsakymas įsigalios pirmadienį, jis gali būti skundžiamas teismui.
Šiuo metu minėtą 1,088 ha ploto valstybinės žemės sklypą nuomojasi „Kurorto statyba", jame veikia UAB „Leander LTU" priklausantis atrakcionų parkas. Pagrindu nutraukti nuomos sutartį tapo tai, kad žemė nuomojama ne pagal nustatytą paskirtį, būdą ir pobūdį. „Sklype, kuriame be Savivaldybės leidimo veikia UAB „Leander LTU" atrakcionų parkas, negali būti vykdoma komercinė veikla, nes tai yra visuomeninės paskirties teritorija", - sakė Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Palangos Žemėtvarkos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė.
Apie tai, kad žemės nuomos sutartis bus nutraukta, Nacionalinės žemės tarnybos Palangos žemėtvarkos skyrius nuomininkus raštu įspėjo prieš du mėnesius - birželio 27 d. Šis sprendimas BAUB ,,Kurorto statyba" buvo apskųstas Nacionalinės žemės tarnybos direktoriui. Pastarasis 2011 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. 1T-(3.5)-97 BAUB ,,Kurorto statyba" skundą atmetė kaip nepagrįstą.
Pasak N. Jonikienės, įsigaliojus įsakymui nutraukti nuomos sutartį, „Kurorto statyba" turės pasitikslinti, kokia sklypo dalis reikalinga sanatorijai eksploatuoti, ir tik dėl šios žemės sklypo dalies bus sudaryta trumpalaikė nuomos sutartis, t.y. laikotarpiui per kurį statinys gali būti atstatytas. Tik sutvarkius statinį, kad jį būtų galima eksploatuoti, bus sprendžiamas klausimas dėl ilgalaikės nuomos sutarties sudarymo. Likusioje valstybinės žemės dalyje turės būti pašalinti čia įrengti atrakcionai. Ar tai bus padaryta ketinama tikrinti. „Nustačius, jog įrenginiai neišgabenti, tai būtų traktuojama kaip valstybinės žemės užėmimas. Tikrinimo aktas surašomas tai įmonei, kuri yra pasistačiusi įrenginius", - sakė N. Jonikienė.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigiamai įvertino tokį Nacionalinės žemės tarnybos sprendimą. „Tarnyba ėmėsi ryžtingų veiksmų bei įrodė, kad įstatymai Lietuvoje yra, tereikia juos taikyti. Nutraukta žemės nuomos sutartis yra pamoka verslininkams, patvirtinanti, kad įstatymų šalyje turi laikytis visi - ir Lietuvos, ir kitų šalių piliečiai", - sakė Š. Vaitkus.
Valstybinės žemės nuomos sutartis su „Ateitininkų federacija" buvo sudaryta 2000 m. birželio 16 d., po penkerių metų - 2005 m. birželio 10 d. - nuomos teisės atiteko UAB „Kurortų statyba". Sutartis turėjo galioti iki 2099 m. liepos 5 d.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.