Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Paaiškėjo Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo apdovanojimų nugalėtojai

2021-05-27

Vakar vakare buvo išdalyti Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo apdovanojimai, skiriami už reikšmingiausius praėjusiais metais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje įgyvendintus sandorius. Virtuali apdovanojimų ceremonija užbaigė vienuoliktąjį Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo forumą.

Reikšmingiausi metų sandoriai

Baltijos šalių įmonių įsigijimų ir susijungimų metų sandoris – „Boku“ įgyvendintas „Fortumo“ įsigijimas

„Boku“, pirmaujanti pasaulinė mobiliųjų mokėjimų ir mobiliosios tapatybės įmonė, įsigijo Estijos fintech bendrovę „Fortumo“ už 41 mln. JAV dolerių. Įsigijimas sujungė dvi pelningiausias tiesioginio atsiskaitymo per operatorių (DCB) rinkos platformas.

Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo metų sandoris – „Skeleton Technologies“ 41,3 milijono eurų D serijos finansavimo etapas

Estijoje įsikūrusi didžiausia Europoje energijos kaupimo technologijų gamintoja „Skeleton Technologies“ pritraukė 41,3 mln. eurų investicijų D serijos finansavimo etape. Tai buvo bene svarbiausias metų investavimo į švarias technologijas etapas Europoje.

Baltijos šalių metų investicija į užsienio rinkas – „Nortal“ įgyvendintas „Schütze“ įsigijimas Vokietijoje

Tarptautinė Estijos kapitalo IT sprendimų bendrovė „Nortal“ įsigijo Vokietijos strateginių konsultacijų ir programinės įrangos bendrovę „Schütze“. Šis įsigijimas reikšmingai prisidėjo prie „Nortal“ plėtros strategijos Europoje įgyvendinimo ir sukūrė galingą transatlantinį skaitmeninės transformacijos centrą, vienijantį 1000 ekspertų.

Specialus apdovanojimas: Baltijos šalių metų viešas akcijų platinimas – „Ignitis grupės“ viešas akcijų platinimas (IPO)

Valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ akcijos buvo įtrauktos į prekybą Vilniaus bei Londono vertybinių popierių biržose po to, kai grupė įgyvendino didžiausią iki šiol pirminį viešą akcijų platinimą (IPO) Baltijos šalyse sėkmingai pritraukdama 450 mln. eurų. 

Apdovanojimų komisija

2021 m. apdovanojimų nugalėtojus rinko nepriklausoma komisija, kurią sudarė atstovai iš trijų Baltijos šalių:

Apdovanojimų kriterijai

Komisija išrinko reikšmingiausius metų sandorius atsižvelgdama į tokius kriterijus kaip sandorio vertė ir strateginė svarba Baltijos šalių regionui, jo sudėtingumas ir inovatyvumas bei prie sandorio dirbę ekspertai. Vertinami buvo nuo 2019 m. spalio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. įgyvendinti sandoriai.

Apie Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo forumą 2021

„Sorainen“, bendradarbiaudama su trijų šalių verslo žiniasklaidos lyderiais – „Verslo žinios“ (Lietuva), „Dienas bizness“ (Latvija) ir „Aripaev“ (Estija) – bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos rizikos kapitalo asociacijomis, jau vienuoliktą kartą organizuoja Baltijos susijungimų, įsigijimų ir privataus kapitalo forumą. Renginys kasmet suburia per 200 Lietuvos, Latvijos ir Estijos privataus bei rizikos kapitalo fondų ir investicinės bankininkystės atstovų, konsultantų, teisininkų, įmonių vadovų ir savininkų. Šių metų forumas vyko skaitmeniniu formatu gegužės 26 d.

Monika Zavistauskaitė
Projektų asistentė
UAB „INK agency“
860328473
monika.zavistauskaite@inkagency.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.