Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos odontologų rūmai ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą

2019-12-23

Po to, kai Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymus, kuriais panaikinama Lietuvos odontologų profesinė savivalda ir jos vykdytos funkcijos perduodamos atgal valstybei, Lietuvos Respublikos odontologų rūmai išreiškia savo nuostabą ir nusivylimą bei patvirtina ketinimą ginti savo bei viešuosius interesus teisinėmis priemonėmis.

„Šalies vadovas neįsiklausė ne tik į odontologų bendruomenės, bet ir į Lietuvos medikų sąjūdžio bei  didžiausios pacientus jungiančios organizacijos – Pacientų tarybos – pagrįstus argumentus prieš odontologų profesinės savivaldos griovimą. Rūmai dar kartą pabrėžia, kad Seimo priimti sprendimai dėl rūmų profesinės savivaldos panaikinimo ir funkcijų vykdymo grąžinimo valstybei neturi aiškių, suprantamų ir pagrįstų motyvų. Mes taip ir negavome atsakymų, kokiu tikslu yra naikinama 15 metų efektyviai veikianti organizacija, kurios veiklą teigiamai įvertino Valstybės kontrolė ir kitos kompetentingos valstybės institucijos“, – pažymi Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.

Būdami socialiai atsakingi, suvokdami priimtų sprendimų galimas neigiamas pasekmes visuomenei, matydami augantį valstybės norą imtis reguliavimo srityse, kurios sėkmingai veikia savarankiškai, Rūmai numato kreiptis į Konstitucinį teismą, Seimo Peticijų komisiją bei naudoti kitas teisėtas ir teisines priemones, nukreiptas į priimtų sprendimų neteisėtumo pripažinimą.

 

Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas

Alvydas Šeikus

Mob. tel.: +370 699 45047

rumai@odontologurumai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.