Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

„Luminor“ finansuos „Hertz“ franšizės plėtrą

2019-03-12

Lietuvių bendrovė „Autolux“ laimėjo pasaulinio automobilių nuomos tinklo „Hertz“ konkursą bei tapo vienintele „Hertz“ atstove Baltijos šalims. „Autolux“ valdomas „Hertz“ automobilių parkas iki vasaros vidurio padidės 60 proc., iki maždaug 900 automobilių Baltijos šalyse, o plėtrai Lietuvoje ir Latvijoje įmonė užsitikrino 6 mln. Eur finansavimą iš „Luminor“ banko. 

„Hertz“ sprendimas atskaitos tašku plėtrai pasirinkti Lietuvą yra pasitikėjimo signalas tiek mūsų verslui, tiek Lietuvos verslo aplinka. „Hertz“ automobilių nuomos tinklą sudaro apie 10,2 tūkst. nuomos punktų, tai vienas labiausiai atpažįstamų prekės ženklų pasaulyje, todėl įsiliejimas į globalų tinklą yra didelis įvertinimas mūsų jaunai įmonei. Papildomo pasitikėjimo ir motyvacijos prideda ir tas faktas, kad „Hertz“ tapo vieninteliu tarptautinėje arenoje gerai žinomu automobilių nuomos ženklu, kuris plėtrą į kitas Baltijos šalys vykdys iš Lietuvos“, – sako įmonės direktorius Mantas Narkevičius.

Per mažiau nei pusmetį automobilių parkas su „Hertz“ prekės ženklu Lietuvoje padidės nuo 350 iki 500 automobilių, Latvijoje – nuo 100 iki 200, panašia apimtimi ir Estijoje. Bendras „Hertz“ parko dydis Baltijos šalyse pasieks maždaug 900 transporto priemonių. Iki 2020 m. automobilių parko dydį ketinama išplėsti iki 1200. 

„Autolux“ potencialą jutome ir prieš septynerius metus, kai įmonė žengė pirmuosius žingsnius automobilių nuomos rinkoje. Įmonės akcininkai ir vadovai nuo pirmųjų susitikimų demonstruoja gilų verslo ir jo aplinkos suvokimą, visada turi ambicingą, kartu ir pamatuotą verslo planą. Todėl mūsų nestebina, kad ši jauna lietuviška įmonė per kelerius metus užaugo iki prestižinio autonuomos ženklo atstovės Baltijos šalims. Džiaugiamės būdami šios sėkmės istorijos dalimi”, – sako „Luminor“ Lietuvos skyriaus verslo bankininkystės departamento vadovas Jonas Urbonas.

Lengvųjų automobilių lizingo portfelis „Luminor“ banke praėjusiais metais ūgtelėjo 9% ir sudarė 309 mln. Eur. „Luminor“ prognozuoja, kad šiemet lengvųjų automobilių, įsigyjamų išperkamosios nuomos būdu, rinkos augimas ir toliau išlaikys pastarųjų metų pagreitį.

Pagrindinę būstinę Floridoje (JAV) turinčio „Hertz“ tinklo pasaulinės pajamos 2018 m. sudarė 9,5 mlrd. JAV dolerių (8,38 mlrd. Eur) ir buvo 8 proc. didesnės nei užpernai. „Hertz“ tiesiogiai ir franšizės būdu pasaulyje valdo 10,2 tūkst. automobilių nuomos vietų. UAB „Autolux“ Baltijos šalyse pernai gavo daugiau kaip 3 mln. Eur pajamų, kurios ankstesnių metų viršijo 56 proc.

Apie „Luminor“: 

„Luminor“ yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis 16 proc. indėlių ir 22 proc. paskolų rinkos dalis, aptarnauja per milijoną klientų. Bendras 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,1 % ir sudaro 1,8 mlrd. Eur. Reitingų agentūra „Moody's“ „Luminor“ ilgalaikiams indėliams yra suteikusi Baa1 reitingą su stabilia perspektyva. 2018 m. spalį „Luminor“ išleido trejų metų trukmės obligacijų emisiją, kuri kotiruojama Airijos vertybinių popierių biržoje.

Apie „Autolux“: 

„Autolux“ yra lietuviško kapitalo įmonė teikianti trumpalaikės ir ilgalaikės automobilių nuomos paslaugas. Lietuvoje įmonė yra viena didžiausių automobilių nuomos paslaugų tiekėjų, per metus Lietuvoje išnuomojama daugiau kaip 20000 automobilių. Nuo 2019 metų sausio mėnesio įmonė Baltijos šalyse valdo tarptautinį prekės ženklą „Hertz“, todėl ne tik vadovaujasi aukščiausiais tarptautiniais automobilių nuomos standartais, bet ir gali pasiūlyti automobilių nuomą Baltijos šalyse bei visame pasaulyje.

Aleksas Rozentalis
Projektų vadovas
"Publicum FComm"
37061529097
a.rozentalis@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.