Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos ir Japonijos verslo ryšiai stiprėja

2018-10-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su maisto pramonės verslininkių delegacija iš Japonijos. Susitikime aptartas Lietuvos ir Japonijos verslo bendradarbiavimas ir moterų verslumo skatinimas visame pasaulyje.

Didžiausių pasaulio ekonomikų septynetui (G7) priklausanti Japonija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių Azijoje. Tai 4 didžiausia Lietuvos prekybos partnerė šiame žemyne ir itin reikšminga rinka Lietuvoje pagamintiems lazeriams, medicinos technikai, biotechnologijoms. Nuo 2010 m. dvišalė prekyba padidėjo net 4 kartus, šioje šalyje vis populiaresni tampa ir lietuviški maisto produktai – pieno, duonos, žuvų gaminiai.

Pasak šalies vadovės, daug naujų galimybių verslui bei prekybai atvers kitąmet įsigaliosiantis ES ir Japonijos laisvosios prekybos susitarimas. Šio susitarimo pasirašymą nuosekliai rėmė Lietuva, nes jis atneš tiesioginę naudą mūsų verslui. Panaikinus arba ženkliai sumažinus muitus sūriui, mėsai ir kitiems gaminiams, atsiras naujo potencialo didinti prekybą maisto produktais, o mūsų šalies įmonėms atsivers itin pažangi, 127 mln. vartotojų rinka.

Prezidentė taip pat akcentavo, kad augantis dvišalis verslo bendradarbiavimas stiprina ir Lietuvos bei Japonijos žmonių ryšius. Lietuvą kasmet aplanko daugiau nei 20 tūkst. japonų turistų ir šis skaičius vis auga, inicijuojamos naujos studentų mainų programos, mezgasi Lietuvos ir Japonijos miestų giminystės, unikaliais istoriniais saitais abi šalis sieja Pasaulio tautų teisuolio Čiunės Sugiharos atminimas.

Susitikime taip pat aptarta, kaip skatinti moterų verslumą, tvirtesnį ekonominį vaidmenį visame pasaulyje. Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Prezidentė pabrėžė, jog asmeninis verslininkių pavyzdys labai svarbus padrąsinant kuo daugiau moterų kurti savo verslus, siekti karjeros konkurencinguose ekonomikos sektoriuose.

Japonijoje darbo rinkoje aktyviai dalyvauja tik kas antra moteris – tai vienas didžiausių lyčių lygybės atotrūkių išsivysčiusiose šalyse. Lietuvoje vyrų ir moterų užimtumas siekia 70 proc., tačiau vis dar egzistuoja atotrūkis pažangių technologijų, tiksliųjų mokslų sektoriuose. Moterys sudaro tik 20 proc. IT specialistų Lietuvoje, o tai prisideda ir prie išliekančio vyrų bei moterų algų skirtumo. Prezidentės iniciatyva šių metų Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje surengtas aukšto lygio renginys, kuriame dėmesys į moterų ekonominių galimybių stiprinimą buvo atkreiptas viso pasaulio mastu.

Paulius Kalmantas
Specialistas
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
870664138
paulius.kalmantas@prezidentas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.