Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

„DHgate“ būstinėje – Kinijos ir Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo „FinTech“ srityje forumas

2017-11-08

Pekinas, „Business Wire“. Spalio 30 dieną pirmaujančios Kinijos tarptautinės elektroninės prekybos rinkos „DHgate“ būstinėje įvyko Kinijos ir Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo finansinių technologijų („FinTech“) srityje forumas. Jame dalyvavo Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė, „DHgate“ steigėja ir generalinė direktorė Diane Wang, Lietuvos Banko valdybos narys Marius Jurgilas ir daugiau kaip 100 vyriausybės pareigūnų bei „FinTech“ įmonių vadovų iš abiejų šalių. Forume išsamiai diskutuota apie tai, kaip Kinija ir Europa galėtų bendradarbiauti, siekdamos išnaudoti dėl finansinių technologijų atsirandančias galimybes palengvinti dvišalę prekybą.

Šalių atsiliepimai

„Mūsų šalys aktyviai bendradarbiauja įvairiose srityse, tačiau šiandienis forumas, skirtas interneto finansų sektoriui, yra pirmasis istorijoje, – savo kalboje pažymėjo Lietuvos Respublikos ambasadorė Ina Marčiulionytė. – Dviejų šalių įmonės gali pradėti konkretesnį ir pragmatiškesnį bendradarbiavimą ir prisidėti prie ekonomikos plėtros.“

„DHgate“ jaučiasi labai pagerbta galėdama surengti šį forumą ir paskatinti išsamesnes Kinijos ir Lietuvos diskusijas bei glaudesnį bendradarbiavimą „FinTech“ srityje, Kinijos praktikos panaudojimą, viso pasaulio poreikių tenkinimą per Lietuvą ir naudos visuomenei užtikrinimą“, – savo įžanginėje kalboje pareiškė Diane Wang, „DHgate.com“, pirmosios Kinijoje ir didžiausios B2B (verslas verslui) principu veikiančios tarptautinės elektroninės prekybos rinkos įkūrėja ir vadovė.

Kinijos „FinTech“

Kinija pripažinta viena pažangiausių „FinTech“ rinkų.

„McKinsey“ parengtoje ataskaitoje nurodoma, kad:

  • 2015 metais bendra Kinijos interneto finansų rinkos vertė sudarė 12–15 trln. juanių (beveik 20 % viso Kinijos BVP), o naudotojų skaičius pasiekė 500 mln.;
  • tarpusavio skolinimo sandorių apimtis, viršijanti 500 mln. juanių, yra didžiausia pasaulyje;
  • trečiųjų šalių mokėjimo sandorių apimtis, viršijanti 10 trln. juanių, lengvai nustelbia JAV ir ES lyderius;
  • turto valdymo sandorių apimtis vos per 2 metus pasiekė 700 mlrd. juanių ir tai tik visko pradžia.

Be vidaus rinkų, pirmaujančios skaitmeninės platformos taip pat yra pasirengusios plėstis į tarptautines rinkas.

„Camel Financial“

Viena iš šių platformų yra „Camel Financial“ – Kinijos „FinTech“ įmonė, kilusi iš „DHgate“.

Pristatydamas „Camel Financial, įmonės atstovas Mihan Huang pareiškė, jog „Camel Financial“ siekia tarp Kinijos ir Europos sukurti „blockchain“ technologija pagrįstą skaitmeninių pervedimų tinklą, kuris leistų realiuoju laiku elektroniniu būdu tenkinti bankininkystės ir atsiskaitymo poreikius“.

Forumo rezultatai

Forumo metu Lietuvos Banko valdybos narys Marius Jurgilas išreiškė savo lūkesčius, kad „Camel Financial“ technologijoms ir tinklui bus sudarytos sąlygos įžengti į visų ES šalių ekonomiką. Jis taip pat palankiai įvertino „Camel Financial“ plėtros planus ir pareiškė, jog „Camel Financial“ gali būti padėta Lietuvoje įsteigti specializuotą banką ir per Lietuvą įžengti į kitas Europos rinkas.

Apie „DHgate“

„DHgate.com“ yra pirmoji Kinijoje ir didžiausia B2B (verslas verslui) principu veikianti tarptautinės elektroninės prekybos rinka, kurioje importuotojams iš viso pasaulio siūlomi kokybiški produktai už konkurencingą kainą. 2004 metais įkurta „DHgate.com“ vienija maždaug 10 mln. pirkėjų iš 227 šalių ir regionų ir 1,4 mln. pardavėjų iš viso pasaulio, siūlančių 40 mln. produktų 8 kalbomis.

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.