Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Naujas filmas apie geležinkelio turizmą Baltijos šalyse kvies vokiečius į Lietuvą, Latviją ir Estiją

2017-03-23

Turbūt nedaugelis lietuvių žino, kad Baltijos šalyse egzistuoja geležinkelio turizmas, kasmet į Lietuvą, Latviją ar Estiją atvedantis nemažą skaičių technikos paveldu ir tokio turizmo pasiūlymais besidominčius užsienio turistus. Būtent apie tai sukurtas kovo 25-ąją, šeštadienį, Vokietijos televizijos žiūrovams pristatomas dokumentinis filmas „Su 191 tona į Nepriklausomybę – Estijos geležinkeliai“ (vok. Mit 191 Tonnen in die Unabhängigkeit – Estlands Eisenbahnen).

Pernai vasarą Estijoje nufilmuotas pasakojimas pristato šios šalies geležinkelio turizmą. Tai paskutinis iš trijų, pasakojančių apie geležinkelio turizmą ir jo galimybes Baltijos šalyse. Anksčiau Vokietijos žiūrovams pristatyti filmai apie šį turizmą Lietuvoje ir Latvijoje.

Dokumentinis filmas „Mit 191 Tonnen in die Unabhängigkeit – Estlands Eisenbahnen“ bus rodomas per vieną didžiausių Vokietijos televizijos kanalų SWR. Filmo autoriai žiūrovams pristatys ne tik keliones Estijos geležinkeliais, bet ir aplankys vieną populiariausių Estijos technikos muziejų „Eesti Kaevandus“. Buvusiose šachtose įrengtas modernus muziejus – vienas šiuolaikiškiausių Europoje. Filmo kadrai gimė ir kitose Estijos vietose: Haapsalu geležinkelio muziejuje, aplankant pramoninę geležinkelio liniją, skirtą išvežioti degiuosius skalūnus.

Tai jau trečias filmas, kurį kartu su Vokietijos TV kanalu SWR kūrė Lietuvoje veikianti kelionių agentūra „Superkeliones.lt“. Pirmasis filmas gimė 2009 metais. Video pasakojimą apie siauruką Lietuvos valstybinio turizmo departamento buvo apdovanotas kaip Sėkmingiausias 2009 metų turizmo informacijos sklaidos projektas. 2011 metais buvo sukurtas filmas apie Latvijos geležinkelius.

„Dabar atėjo eilė Estijos geležinkeliui. Būdamas geležinkelio ir geležinkelio turizmo entuziastas labai tikiuosi, kad ši filmų serija leis pritraukti vokiečių turistų, kurie domisi geležinkeliais ir kitu technikos paveldu, į visas tris Baltijos šalis“, – sakė „Superkeliones.lt“ vadovas Udrius Armalis.

Dokumentinis filmas  „Mit 191 Tonnen in die Unabhängigkeit – Estlands Eisenbahnen“ bus rodomas kovo 25 d., 16.30 val. Vokietijos laiku TV kanalu SWR. Prognozuojama, kad filmą žiūrės keletas milijonų žiūrovų.

Apie „Superkeliones.lt“:

Jau 15 metų turizmo rinkoje esanti bendrovė siūlo geriausius atostogų pasiūlymus šeimoms. Įmonė bendradarbiauja su geriausiais partneriais Lietuvoje ir užsienyje: Vokietijos rinkos lydere „TUI“, „Neckerman“,  „FIT Reisen“ ir kitais kelionių organizatoriais.

 

El. pašto adresu: info@superkeliones.lt

Mob. tel.: 8 610 39490

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.