Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Neišnaudotos bepiločių orlaivių galimybės bus aptariamos konferencijoje

2016-05-31

Siekiant paskatinti aktyviau domėtis bepiločiais orlaiviais, supažindinti su šių technologijų pranašumais, aptarti jų taikymo galimybes visuomenės poreikiams, š. m. birželio 2 d. organizuojama bepiločių orlaivių konferencija ir jų paroda.

„Bepiločių orlaivių sektoriaus komercinis potencialas itin didelis, matome spartų šio tipo orlaivių panaudojimo galimybių augimą visame pasaulyje, todėl svarbu kaip galima plačiau panaudoti šias inovatyvias technologijas ir viešajame sektoriuje. Pavyzdžiui, naudojant šias skraidykles galima palengvinti pasieniečių, aplinkosaugininkų, policijos ir daugelio kitų valstybės institucijų ir tarnybų darbą, padėti jį atlikti efektyviau ir pigiau. Tikimės, kad šis renginys paskatins valstybės institucijas aktyviau naudotis inovatyviomis technologijomis", - teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Antrą kartą organizuojamas renginys suburs viešojo sektoriaus, verslo ir mokslo atstovus, technologijų kūrėjus ir visus besidominčius technologijų naujovėmis įdomiai padiskutuoti ir pasidalyti patirtimi. Konferencijoje bus kalbama apie bepiločių orlaivių teisinio reglamentavimo problemas, aptariami būdai ir priemonės, kaip pažaboti neteisėtą bepiločių orlaivių naudojimą, ir kitos aktualios temos. Taip pat bus pristatomi Lietuvos pasiekimai - pademonstruota, kokias technologijas yra pajėgūs sukurti įvairiuose projektuose bendradarbiaujantys Lietuvos mokslo ir verslo atstovai.

Pasak Bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos prezidento Antano Gedvilo, jau dabar Lietuvoje sukurtos technologijos leidžia daryti kone stebuklus. „Sėdėdamas savo namuose, kompiuterio monitoriaus ekrane galiu sekti savo į orą pakelto lėktuvo skrydžio trajektoriją, jį valdyti, su jame sumontuota vaizdo perdavimo sistema galiu tiesiogiai stebėti ir filmuoti bei fotografuoti vaizdus, kurių raiška yra aukščiausios kokybės", - teigia A. Gedvilas.

„Sumontavus šią naujovę pasienio zonoje, galima sekti kontrabandininkus ir stebėti, kas aplinkui vyksta dieną ir naktį, iš bet kokios vietos, pavyzdžiui, sėdint kabinete Vilniuje", - sako A. Gedvilas.

Savo įžvalgomis ketvirtadienį vyksiančioje konferencijoje dalysis entuziastai praktikai, pranešimus taip pat skaitys specialistai Civilinės aviacijos administracijos ir kitų organizacijų, verslo atstovai.

Konferencija „Bepiločių orlaivių praktinis panaudojimas Lietuvoje" vyks Paluknio aerodrome (Nuokalnės g. 22, Paežerėlių kaimas, Trakų rajonas). Renginį organizuoja Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Registraciją į konferenciją ir jos programą galima rasti adresu http://www.mita.lt/lt/renginiai/agenturos_renginiai/bepilociu_orlaiviu_praktinis_panaudojimas_lietuvoje/.

Rūta Serapinaitė-Audickė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyrius
Tel. 8 706 64 704
El. p. ruta.serapinaite-audicke@ukmin.lt
 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.