Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Vizitą Kinijoje premjeras pradėjo Honkonge susitikdamas su lietuvių bendruomene ir vietos verslininkais

2016-03-21

Darbo vizitą Kinijoje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pradėjo pirmadienį Honkonge susitikdamas su lietuvių bendruomenės, Lietuvos prekybos rūmų Honkonge ir vietos verslo atstovais.

„Džiaugiuosi, kad turime nedidelę Lietuvos salą Honkonge – tai jauni ir iniciatyvūs lietuvių bendruomenės nariai. Norėčiau jums padėkoti už Lietuvos žinomumo didinimą, Lietuvos ir Honkongo įmonių bendradarbiavimo skatinimą, taip pritraukiant ir investicijas į mūsų šalį“, – susitikime sakė Vyriausybės vadovas, kartu kviesdamas vietos verslo atstovus investuoti mūsų šalyje.

Premjeras taip pat padėkojo Lietuvos prekybos rūmų prezidentui Raj Sital Motwani, kuris kartu yra ir Lietuvos garbės konsulas, už jo indėlį stiprinant Lietuvos ir Honkongo verslo bendradarbiavimą.

2014 metais įsteigti Lietuvos prekybos rūmai Honkonge veikia kaip informacijos ir žinių centras, kurio paslaugomis naudojasi Honkongo ir Pietų Kinijos rinkomis suinteresuoti Lietuvos investuotojai ir įmonės, taip pat Honkongo ir užsienio įmonės, pageidaujančios prekiauti ir investuoti Lietuvoje. Prekybos rūmai prisideda organizuojant Lietuvos verslo delegacijų vizitus į Honkongą, rengiant susitikimus su potencialiais partneriais ir gaunant informaciją iš vietos institucijų.

Premjeras trumpai pristatė susirinkusiesiems savo vizito tikslus ir numatytus susitikimus. Beveik savaitę truksiančio vizito metu premjeras planuoja susitikti ir su Kinijos Ministru Pirmininku Li Keqiangu, kurio kvietimu dalyvaus Boao Azijos forumo kasmetinėje konferencijoje, skirtoje ekonominio bendradarbiavimo plėtojimui tarp Azijos ir kitų pasaulio valstybių.

Rytoj Honkonge numatyti premjero susitikimai su šio Kinijos specialiojo administracinio regiono vadovu, prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi, taip pat apsilankymas viename didžiausių pasaulio finansų centrų – Honkongo vertybinių popierių biržoje. Vyriausybės vadovas taip pat ketina susitikti su vienos didžiausių Kinijos pramoninių korporacijų „China Merchants Group“ vadovais.Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.