Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Seimo nario K. Masiulio pranešimas: parlamentaras pasigenda Vyriausybės reakcijos dėl „Snoro“ aferos įtariamųjų pabėgimo

2015-07-22

Seimo narys Kęstutis Masiulis prašo Vyriausybės imtis visų diplomatinių bei teisinių priemonių ir Lietuvos valstybės vardu pareikalauti iš Jungtinė Karalystės atsakomybės, kad jos pareigūnai nesugebėjo į Lietuvą grąžinti „Snoro“ sužlugdymo bylos įtariamųjų Vladimiro Antonovo ir Raimundo Baranausko.

„Lietuvos piliečiai, nukentėję dėl „Snoro“ banko žlugimo, tikėjosi, kad įtariamieji bus tinkamai nubausti ir atlygins jų nuostolius, tačiau Jungtinės Karalystės pareigūnai įtariamuosius paleido. Ar dėl to atsiradę nuostoliai piliečiams, kreditoriams ir Lietuvos valstybei bus atlygti? Prokuratūra kelis metus bandė išsireikalauti išduoti įtariamuosius, tuo tikslu vykdė komandiruotes, vertė ir siuntė šūsnis dokumentų. Ką jau kalbėti apie piliečius ir kreditorius. Pasigendu aktyvesnės Vyriausybės pozicijos ginant mūsų šalies interesus. Kai austrai paleido Lietuvoje ieškomą V. Golovatovą, tai buvusi Vyriausybė reagavo žaibiškai, dabar matau tik neveiklumą“, –  sako parlamentaras.

Seimo narys prašo Vyriausybės kartu su britais inicijuoti tarptautinį tyrimą ir išsiaiškinti visas „Snoro“ bylos įtariamųjų pabėgimo aplinkybes.

„Kodėl buvo vilkinamas teismo procesas, kodėl nebuvo suvaržyta įtariamųjų veiksmų laisvė, kaip galėjo atsitikti, kad iš šalies, kuri nepriklauso Šengeno zonai, įtariamieji pabėgo į Rusiją? Kodėl jie nebuvo sustabdyti prie JK ar ES sienos? Ir pagaliau, kas už tai atsakingas, ar bus nubausti kaltieji?“, – savo rašte Vyriausybei klausia K. Masiulis.

Liepos 3 d. britų prokuratūra pareiškė, kad nebegali atsakyti, kur dingo banko „Snoras“ aferos įtariamieji V. Antonovas ir R. Baranauskas.

Seimo narys Kęstutis Masiulis
Tel. (8 5) 239 6636
Mob. 8 698 42 190
El. p. kestutis.masiulis@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.