Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Rusijoje atkuriama TIR sistema

2015-06-12

Rusijos Federalinė muitinės tarnyba paskelbė, kad šalyje atkuria TIR sistemos funkcionavimą ir pratęsia 2004 metais sudarytą sutartį su Rusijos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija ASMAP dėl įsipareigojimų, susijusių su tarptautinių krovinių gabenimu, naudojant TIR knygeles.

„Šiuo metu laukiame, kol bus publikuotas sąrašas, kuriame bus nurodyti muitinės postai, įtraukiami į TIR sistemą - pranešama, kad jie bus pasirinkti atsižvelgiant į postų infrastruktūrą ir galimybes suvaldyti krovinių gabenimo intensyvumą. Jeigu į šį sąrašą pateks Sebežas (Latvijos-Baltarusijos pasienis), Narva (Estijos-Rusijos pasienis) arba Sovetskas (Lietuvos-Rusijos Kaliningrado srities pasienis), tai vežėjams bus itin gera žinia, reiškianti TIR sistemos atsigavimą. Krovinių pervežimai su TIR knygelėmis tiesiogiai į Rusiją aktualūs ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Latvijos įmonėms", - kalbėjo „Linavos" TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys.

Tikimasi, kad Rusijos muitinės postai, per kuriuos bus galima vykti su TIR knygelėmis, bus paskelbti netrukus - iki birželio 13 dienos.

Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU išplatintame pareiškime sveikinamas toks Rusijos sprendimas ir teigiama, kad jie ketina bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis Rusijos institucijomis, siekiant, kad TIR sistema būtų dar saugesnė, patrauklesnė ir patikimesnė.

Vakar žinią dėl TIR sistemos atkūrimo Rusijoje patvirtino ir Jungtinių Tautų Administracinis komitetas AC.2.

Asociacijos „Linava" TIR departamento direktorius
Heliodoras Giedrys
+37061266913

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.