Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Turizmo verslo misija Baku sujungs Baltijos ir Kaspijos jūras

2015-05-20

Šiandien Azerbaidžano sostinėje Baku vyksiančiame Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje, kurį organizuoja Valstybinis turizmo departamentas, tikimasi sulaukti daugiau nei 50 mūsų šalimi susidomėjusių turizmo verslo atstovų ir žurnalistų.

Pasak Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorės Jurgitos Kazlauskienės, nors Lietuvą ir Azerbaidžaną skiria didelis atstumas, šalis sieja daugiau ryšių nei galėtų pasirodyti.

„Panašūs istorijos išbandymai ir bendri ateities tikslai tiek verslą, tiek vyriausybes skatina vis glaudžiau bendradarbiauti. Nuo pat Lietuvos ir Azerbaidžano diplomatinių ryšių užmezgimo 1991 m. dvišaliai santykiai tik stiprėjo. Šalia verslo ir kultūros ryšių, auga ir abipusis susidomėjimas turizmu – privalome išnaudoti šį potencialą Azerbaidžano gyventojus pakviesdami atostogoms rinktis Lietuvą. Lietuvos žaluma bei svetingos kainos tikrai galėtų nustebinti Azerbaidžano turistus. Ypatingai patrauklūs jiems turėtų būti mūsų didieji miestai, sveikatos turizmo galimybės,“ – teigia J. Kazlauskienė.

Išryškinant panašumus tarp Baltijos ir Kaspijos pakrančių, renginyje vyraus jūros tema. Pristatymo dalyvius organizatoriai pakvies ne tik susipažinti su mūsų šalies turizmo galimybėmis, bet ir paragauti pačių populiariausių lietuviškų patiekalų: cepelinų ir šaltibarščių, kuriuos pagamins vietinis virtuvės šefas. Paroda „Gintaras kitaip“ susipažindins renginio dalyvius su mažiau žinomomis šio mineralo panaudojimo ir pritaikymo turizmui galimybėmis.

Renginio programoje taip pat numatyta kontaktų mugė, kurioje Azerbaidžano verslui prisistatys Valstybinio turizmo departamento, Kauno miesto savivaldybės, Lietuvos ambasados Azerbaidžane bei Lietuvos medicinos turizmo klasterio atstovai.

Ši verslo misija yra projekto „Turizmo informacinių paslaugų ir infrastruktūros plėtra ir turizmo rinkodaros skatinimas“ dalis (VP3-1.3-ŪM-04-V-09-001). Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Edita Gaigalienė
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovė spaudai
Tel. 870664967
E. paštas: edita.gaigaliene@tourism.lt
www.tourism.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.