Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Ūkininkams gera žinia iš Bosnijos - galimybė eksportuoti gyvus galvijus

2015-04-27

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo patvirtinimą, kad nuo šiol Bosnijos ir Hercegovinos pirkėjams Lietuva galės pasiūlyti ne tik jautienos produkcijos, tačiau eksportuoti ir gyvus galvijus. Tai labai gera žinia mūsų šalies ūkininkams, užsiimantiems veislinių ir produkcinių galvijų auginimu.

Atsakinga Bosnijos ir Hercegovinos institucija patvirtino, kad reikalavimai ir veterinariniai dokumentai, būtini norint įvežti į jų šalį galvijus skerdimui ir veršelius auginimui, yra suderinti. Žinoma, eksportuojant gyvulius, bus privalu užtikrinti visus gyvūnų sveikatos ir gerovės reikalavimus, tinkamai rūpintis jais kelionės metu.

トDžiaugiuosi, kad geri ryšiai su kolegomis Bosnijoje ir Hercegovinoje leidžia veiksmingai vykdyti derybas dėl gyvūnų ir gyvūninės produkcijos eksporto plėtojimo. Šiemet šioje šalyje sėkmingai užbaigėme Europos Komisijos remiamą dvynių projektą. Lietuvoje ne kartą lankėsi ir susipažino su mūsų maisto ir veterinarinės kontrolės sistema Bosnijos atsakingų institucijų atstovai, veterinarijos specialistai. Tai, kad puikiai žinome mūsų šalyse veikiančias kontrolės ir priežiūros sistemas, leidžia gerokai paspartinti paprastai gan ilgai trunkantį derybų procesą", - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Direktoriaus teigimu, gyvų galvijų eksporto plėtojimu ypač suinteresuoti mūsų šalies ūkininkai, kuriems verslo plėtros planus buvo gerokai sustabdę gyvų galvijų eksporto apribojimai į Turkiją ar Izraelį, šiose šalyse įvykus pavojingų gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkiams.

Živilė Aleksienė
VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė
Siesikų 15, Vilnius
el.paštas:zaleksiene@vet.lt
tel.: (8-5) 249 1645

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.