Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuviai rekonstruos didžiausią Baltijos šalyse arbatos gamyklą

2015-04-27

Lietuvos įmonė „Gemaga“, įsigijusi 100 procentų Latvijos bendrovės „Inteka“, kuriai priklauso viena didžiausių arbatos gamyklų Baltijos šalyse bei populiariausias Latvijos arbatos prekės ženklas „Možums“, akcijų paketą, priėmė sprendimą rekonstruoti gamyklą ir šiam tikslui skirti iki 5 milijonų eurų per ateinančius trejus metus. 

Lietuvių įsigyta Latvijos arbatos gamykla „Inteka“ įkurta 1999 metais. Iš mažos gamybinės įmonės, užimančios 100 kv. metrų plotą,  per 15 metų ji tapo šiuolaikine 3000 kv. metrų ploto gamykla. Per metus „Inteka“ pagamina 200 tonų arbatos (daugiau nei 50 arbatos rūšių) ir užima 33 procentus Latvijos arbatos rinkos.  Įmonei priklausantis prekės ženklas „Možums“ yra vienas populiariausių Latvijoje ir ne kartą buvo pripažintas metų preke.  Juo žymima ne tik arbata, bet ir kava bei konditerijos gaminiai. Be arbatos gamybos „Inteka“ užsiima didmenine prekyba kava bei bakalėjos prekėmis.  Įmonės apyvarta siekia apie 5 milijonus eurų, ji suteikia darbą 60 žmonių. 

„Mūsų įsigyta įmonė Rygoje turi įsigijusi sklypą, todėl ten planuojama pastatyti naują gamyklą, į kurią bus perkelta dabartinė. Be to, didelis dėmesys bus skirtas įrangos atnaujinimui. Naujos gamyklos statybai sieksime pritraukti Europos Sąjungos lėšas, dalį lėšų skirsime iš savo rezervų, taip pat imsime kreditą“, - sako didžiausios Baltijos šalių arbatos gamyklos „Inteka“ valdybos pirmininkas bei įmonių grupės „Gemaga“ savininkas Gediminas Stanevičius. Pasak jo,  per daugiau nei dvidešimt metų prekiaujant didmena kava ir arbata jis pripratęs prie stiprios konkurencijos  bei spartaus tempo.  „Dirbant šioje sferoje, negali sustoti ir visada turi būti žingsniu priekyje, įgyti pranašumą prieš konkurentus. Tik greitų ir apgalvotų sprendimų dėka mes tapome  oficialiais didelių Šrilankos bei Indijos įmonių atstovais Baltijos šalyse, įsigijome didžiausią Baltijos šalių arbatos gamyklą, tačiau visą laiką toliau galvojame apie plėtrą“, - sako UAB „Gemaga“ generalinis direktorius ir vienintelis savininkas Gediminas Stanevičius.

Latvijos arbatos gamyklos „Inteka“ buvęs bendrasavininkas  ir valdybos narys Romanas Kolontajus džiaugiasi, kad naujuoju savininku tapo būtent UAB „Gemaga“. „Daug metų bendradarbiavome su šia Kauno įmone. Tai savo srities profesionalai. Jie prekiavo mūsų produkcija Lietuvoje, mes platinome jų atstovaujamus prekės ženklus Latvijoje.  Kauniečių patirtis prekyboje arbata ir kava leis gamyklai augti ir plėstis. Turėjome pirkėjų iš Rusijos bei Kazachstano, tačiau vertinome ne tik finansinį aspektą, bet ir potencialą vystyti įmonę toliau.  Visus akcininkus tenkino kauniečių pasiūlyta kaina, todėl sandoriu esame patenkinti“, - sako R. Kolontajus. 

Sandoris jau įregistruotas Latvijos įmonių registre. Nauju bendrovės „Inteka“ valdybos pirmininku paskirtas UAB „Gemaga“ savininkas Gediminas Stanevičius.  Pasak jo, nauji akcininkai iškėlė „Inteka“ užduotį per metus padvigubinti gamybos apimtis (iki 400 tonų per metus) bei pradėti eksportuoti produkciją į Lietuvą, Estiją, Baltarusiją bei Lenkiją. 

UAB „Gemaga“  - viena didžiausių didmeninės prekybos kava ir arbata įmonių Lietuvoje. Atstovaujami prekės ženklai – „Impra tea“, „Eagle Power”, „JFK” ir „Super”.   Pradėjusi veiklą 1992 metais, Lietuvos įmonė importuoja arbatą ir kavą iš Indijos, Singapūro, Šri Lankos, Malaizijos bei eksportuoja gėrimus į 22 pasaulio šalis, tokias kaip Rusija, Baltarusija bei Izraelis. Įmonės atstovybės veikia Latvijoje, Lenkijoje bei Rusijoje.  2014 metais Vienas didžiausių pasaulio arbatos gamintojų, Šrilankos koncernas „Imperial Teas“, įvertinęs visų savo partnerių darbo rezultatus,  pripažino Lietuvos įmonę „Gemaga“ geriausiai dirbančiu produkcijos platintoju. 

„Vertinimui įtakos turėjo daug faktorių: pardavimų augimas, prekės ženklo žinomumas, logistika, darbuotojų profesionalumas“, - sako Šrilankos koncerno „Imperial Teas“ direktorių valdybos  vadovas, vykdomasis direktorius Jayantha Karunaratne. Pasak jo, didžiausią įspūdį padarė UAB „Gemaga“ pasiekimai Lietuvoje, kur „Impra“ įsitvirtino populiariausių arbatų trejetuke.  Įvertinus tai, UAB „Gemaga“ buvo suteiktos teisės platinti „Imperial Teas“ produkciją ne tik Baltijos šalyse, bet ir Lenkijoje, Graikijoje.

„Šrilankos koncernas „Imperial Teas“ yra vienas didžiausių arbatos gamintojų pasaulyje. 2014 metais „Imperial Teas“ pagamino daugiau nei 15 milijonų kilogramų arbatos, pardavimai siekė 81 milijoną JAV dolerių. Šiais metais planuojama pagaminti apie 20 milijonų kilogramų arbatos ir pasiekti 100 milijonų JAV dolerių pardavimus.  Koncernui priklauso ne tik gamyklos, bet ir arbatos plantacijos Šrilankoje.  Šios šalies vyriausybė 2014 metais „Imperial Teas“ pripažino geriausia arbatos eksportuotoja Ceilone. Jos produkciją galima įsigyti 60 pasaulio šalių.  Pagal eksporto apimtis „Imperial Teas“ įeina į didžiausių Šrilankos arbatos gamintojų trejetuką.   

UAB „GEMAGA” direktorius Gediminas Stanevičius, tel. 8 698 20841, gemaga@gemaga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.