Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Kvietimas dalyvauti verslo misijoje į Australiją ir Naująją Zelandiją

2014-12-08

Lietuvos pramonininkų konfederacija organizuoja verslo misiją į Australiją ir Naująją Zelandiją. Verslo misija vyks 2015 m. vasario mėnesį ir bus derinama su Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vizitu į šias šalis.

Misijos tikslas - paskatinti Lietuvos ir Australijos ekonominius ryšių plėtrą, ypač akcentuojant eksportą ir investicijas.

Misijos metu yra planuojami susitikimai su Australijos ir Naujosios Zelandijos verslo organizacijų bei įmonių vadovais, valstybinių institucijų, atsakingų už užsienio prekybą ir investicijas, vadovais, numatoma turininga kultūrinė programa.

Maloniai norime pakviesti dalyvauti verslo misijoje. Apie jūsų apsisprendimą prašome informuoti iki gruodžio 18 d. el. paštu: international@lpk.lt, tel. 8 5 2623801. Priklausomai nuo jūsų apsisprendimo dalyvauti verslo misijoje bus derinama ir individuali, jūsų interesus atitinkanti, programa.

Šiuo metu Australija gyvena ekonominio pakilimo ir klestėjimo laikotarpį. Nors pagal gyventojų skaičių Australija pasaulyje užima 52 vietą ( 22,5 mln.) tačiau ji yra 12 vietoje tarp didžiausių pasaulio ekonomikų. Pagal užimtumą, gyventojų pajamas, perkamąją galią, sveikatos apsaugą bei daugelį kitų dalykų Australija yra pirmaujanti šalis pasaulyje. Ženklią dalį jos ekonomikoje užima kalnakasyba ir žemės ūkis. Būtent geležies rūda ir ž.ū. produktai yra pagrindinės eksporto prekės, keliaujančios iš Australijos jūrų uostų daugiausiai į Rytų Azijos šalis. Daug vilčių dedama į netolimoje ateityje ypač išaugsiančią prekybą suskystintomis gamtinėmis dujomis.
Australija didžiuliais kiekiais importuoja tiek kasybos priemones, statybines medžiagas, automobilius bei jų dalis, tiek medicinos prietaisus, elektroniką, baldus bei maisto produktus, o taip pat daugybę kitų prekių.

Naujosios Zelandijos ekonomika šiuo metu taip pat klesti. Ekspertai mano, kad tai ilgalaikis Naujosios Zelandijos augimas.
Naujoji Zelandija turi labai gerai išvystytą žemės ūkio, ypač pienininkystės bei turizmo sektorius ir ne ypatingai didelį gamybinį bei aukštųjų technologijų sektorių. Tuo pačiu, tai viena labiausiai draugiškų verslui valstybių pasaulyje. 2014 ekonomine prasme gali būti vieni geriausių pastarojo laikotarpio Naujosios Zelandijos metai. Prie to prisideda labai dideli valstybės užsakymai, kurie naudingi tiek vidaus gamintojams ir paslaugų tiekėjams, tiek importuotojams.

Lietuvos ekonominiai-prekybiniai santykiai tiek su Australija, tiek su Naująja Zelandija yra gana menki. Pasak ekspertų Lietuvos verslo galimybės plėsti įvairių prekių ir paslaugų eksportą į šias šalis nėra išnaudotos.

LPK

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.