Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Teismas “Kauno grūdus” įpareigojo buvusiam akcininkui grąžinti visas “Vievio paukštyno” akcijas

2014-10-17

Lietuvos Apeliacinis teismas priėmė nutartį, kuria paliko galioti Vilniaus apygardos teismo argumentus, kurie sako, kad bendrovės “Kauno grūdai” per statytinius įsigytos “Vievio paukštyno” akcijos buvo apsimestinis sandoris, siekiant išvengti būtinybės kreiptis į Konkurencijos tarybą dėl leidimo įvykdyti koncentraciją gavimo.

Apsimestiniu laikomas sandoris, sudarytas kitam sandoriui pridengti. Tokiu atveju dėl to paties dalyko sudaromi du susitarimai: išorinis, neatspindintis tikrųjų šalių ketinimų, ir kitas – atspindintis tikrąją šalių valią, tačiau neviešinamas. Apsimestiniu laikomas ir toks sandoris, kuris sudaromas ne su tikrąja sandorio šalimi, o su statytiniu.

Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ perėmė faktinę „Vievio paukštyno“ kontrolę iš karto po ginčijamų sandorių sudarymo. Be to, po akcijų įsigijimo „Vievio paukštynas“ su „Kauno grūdais“ sudarė eilę būtent  „Kauno grūdams“ naudingų (mažinant įsipareigojimus būtent šiam kreditoriui) sandorių.

Lietuvos Respublikos Konkurencijos įstatymas už koncentracijos įgyvendinimą be Konkurencijos tarybos leidimo numato baudą iki 10 procentų ūkio subjekto metinių pajamų.

Romualda Stonkutė
mob. tel. 8 686 32565

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.