Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Italijos aukštųjų technologijų kompanija „Valuetech“ pradeda veiklą Lietuvoje

2014-09-15

Italijos informacinių technologijų konsultavimo ir sistemų integravimo įmonė „Valuetech“ steigia padalinį Lietuvoje. Planuojama, kad per artimiausius metus 10 aukštos kvalifikacijos IT specialistų tobulins Italijoje sukurtus produktus stambiausiems įmonės užsakovams. Ateityje padalinio funkcijas ir darbuotojų skaičių planuojama plėsti.

„Valuetech“ yra 1999 m. įkurtos „TRIM“ įmonių grupės, šiuo metu teikiančios programinės įrangos ir IT paslaugas tokiems klientams kaip „Fiat“, „Iveco“, „IBM“, „CapGemini“, „KPMG“ ar „Ferrero“, dalis. Būtent stambiausiems „TRIM“ grupės klientams, pavyzdžiui, nacionaliniams bankams, ir bus skirtos Lietuvos padalinyje tobulinamos sistemos. Pasak „Valutetech“ partnerio ir vadovo Baltijos šalims Giampiero Constantini, 2014-2015 metais Lietuvoje planuojamas tik Italijoje sukurtų sprendimų tobulinimas, tačiau ateityje, pilnai suformavus komandą, padalinys turėtų atlikti savarankiškas verslo funkcijas taip užtikrindamas įmonės plėtrą Centrinės ir Rytų Europos rinkoje.

„Idėją plėstis į Lietuvą svarstėme net keletą metų. Mūsų įmonė Italijoje priima lietuvių studentus „Erasmus“ praktikai, todėl turėjome progą susipažinti su jais ir įsitikinti, kad lietuvių paruošimo lygis labai aukštas. Jie labai greitai mokosi ir beveik visi nepriekaištingai kalba angliškai. Būtent ši patirtis paskatino mus pagalvoti apie žingsnius į Lietuvą, o lietuvių kompetencijas pritaikyti įtvirtinant pozicijas ir kitose Europos šalyse, – pasakoja G. Costantini – Tačiau galutinis sprendimas įvyko 2013 m., po apsilankymo „Silicon Valley comes to the Baltics“ ir „ICT 2013“ renginiuose. Įsitikinome, kad Lietuva gali pasiūlyti ne tik gerus darbuotojus, bet labai išvystytą IT infrastruktūrą bei aiškia mokestinę sistemą. Galiausiai, labai daug prisidėjo mūsų partneriai – „Investuok Lietuvoje“ ir privatūs partneriai Lietuvoje padėjo užtikrinti sklandžią verslo pradžią.“

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, „Valuetech“ atėjimo istorija iliustruoja, kad kiekvienas lietuvis užsienyje tampa savo šalies ambasadoriumi: „Pirmoji „Valuetech“ pažintis su Lietuva buvo ne verslininkai ar politikai, o mūsų studentai, savo sugebėjimais privertę atkreipti dėmesį į visą šalį. Labai svarbu, kad tokį vaidmenį gali atlikti daugybė užsienio kompanijose dirbančių lietuvių taip prisidėdami prie to, kad dar daugiau tokių aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių rinktųsi Lietuvą, o norintys jose dirbti aukštos kvalifikacijos specialistai galėtų likti čia. Neabejoju, kad „Valuetech“ lūkesčiai Lietuvoje pasiteisins su kaupu, o jų istorija privers ir kitas įmones pasidomėti galimybėmis Lietuvoje.“

Apie „Valuetech“

Italijos įmonė „Valuetech” sistemų integracijos ir technologijų kompanija, teikianti pažangiausius technologinius sprendimus verslui. „Valuetech“ kuria programinę įrangą stambioms įmonėms bei teikia verslo valdymo sistemas kaip paslaugas (SaaS). „Valuetech“ yra 1999 m. sukurtos „TRIM“ grupės dalis.

Apie „Investuok Lietuvoje“

„Investuok Lietuvoje“ yra tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

Monika Poškaitytė
Viešųjų ryšių projektų vadovė
"Investuok Lietuvoje"
+370 5 219 4344
monika.poskaityte@investlithuania.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.