Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Tradiciniais Investuotojų forumo apdovanojimais įvertintas įmonių, valstybės institucijų ir žiniasklaidos indėlis į Lietuvos investicinio klimato gerinimą

2014-03-14

Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ įvertino labiausiai prie šalies investicinio klimato ir verslo aplinkos gerinimo prisidėjusių įmonių, organizacijų ir žiniasklaidos atstovus. Tradicinėje, trečiojoje „Investors‘ Forum“ metinių apdovanojimų ceremonijoje triumfavo bankas „Danske Bank“, pelnęs Metų investuotojo 2013 titulą. Atsakingiausia 2013 metų įmone pripažinta AB „LESTO“, o apdovanojimą už geriausią metų sprendimą verslo aplinkai gerinti pelnė LR aplinkos ministerija. 2013 m. verslo žurnalistu išrinktas Andrius Matuliauskas, žurnalo „IQ“ redaktorius. Bendradarbiaujant su Lietuvos žurnalistų sąjunga, šiemet įteikti apdovanojimai ir už verslo investicijų patirties sklaidą šalies regionuose. Apdovanojimas Investicijų vieta – Lietuva skirtas Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistei Mildai Ancevičei ir Etaplius.lt žurnalistei Oksanai Laurutytei.

„Kasmet rinkdami nugalėtojus įsitikiname, kad Lietuvoje netrūksta drąsių ir profesionalių, atsakingų ir vizionieriškų verslo, žiniasklaidos bei viešojo sektoriaus atstovų, prisidedančių prie tvarios ir efektyvios ekonomikos kūrimo. Puikus to pavyzdys ‒ metų investuotoju pripažintas „Danske Bank“. Savo investicijomis jis atveria kelius jauniems specialistams įgyti patirties, kurti karjerą, o tuo pačiu ‒ visos Lietuvos ekonomikos ateitį“, ‒ pažymėjo asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

Metų investuotojo 2013 titulas „Danske Bank‘ui“ suteiktas už investicijas kuriant naują paslaugų centrą Lietuvoje, aukštos kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų kūrimą bei glaudų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis. Į naująjį jungtinių paslaugų centrą bankas investavo 22,7 mln. litų, sukurdamas 316 naujų darbo vietų. Čia daugiausiai įdarbinti neseniai aukštąsias mokyklas baigę, nedaug darbo patirties turintys jaunieji specialistai, siekiant juos kuo geriau integruoti į darbo rinką bei suteikti reikiamų įgūdžių ir gebėjimų. Į Metų investuotojo apdovanojimą taip pat pretendavo bendrovės „Boen Lietuva“ ir „Biovela“.

„Metiniai „Investors‘ Forum“ apdovanojimai tapo gražia tradicija pagerbti labiausiai prie investicinio klimato gerinimo prisidėjusias asmenybes ir organizacijas. Įvertindami ne tik verslininkus, bet ir valstybės pareigūnus, visuomenę informuojančius žurnalistus, atkreipiame dėmesį, kad visi mes esame glaudžiai susiję tarpusavyje ir privalome drauge siekti valstybės pažangos“, ‒ kalbėjo Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Apdovanojimą Atsakinga įmonė 2013 šiemet pelnė bendrovė „LESTO“. Įmonė vykdo socialinius ir visuomenės švietimo projektus. Įvertinti kryptingi „LESTO“ siekiai, puoselėti santykius su klientais, skatinti skaidrumą ir sąmoningą bei atsakingą elektros energijos vartojimą. Apdovanojimą už socialiai atsakingą veiklą taip pat pretendavo gauti „Danske Bank“ ir akcinė bendrovė „Lifosa“.

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti investuotojai pripažino Aplinkos ministerijos iniciatyva nuo šių metų įsigaliojusį naująjį Teritorijų planavimo įstatymą. Šiuo teisės aktu supaprastintas ir paspartintas teritorijų planavimo procesas. Tai verslui leidžia sutaupyti daugybę laiko bei žmogiškųjų išteklių, kas teigiamai atsilieps šalies investiciniam patrauklumui. Apdovanojimui buvo nominuota ir Vilniaus miesto savivaldybė bei Valstybinė mokesčių inspekcija.

Metų verslo žurnalisto laurai šįkart atiteko žurnalo „IQ“ ekonomikos redaktoriui Andriui Matuliauskui. Investuotojai įvertino jo įžvalgas verslui aktualiomis temomis, išsamias ir objektyvias publikacijas, kuriomis A. Matuliauskas analizuoja tiek Lietuvos, tiek pasaulio ekonominę situaciją bei procesus. Į 2013 Metų verslo žurnalisto titulą taip pat pretendavo dienraščio „Verslo žinios“ atstovai ‒ Paulius Čiulada ir Dalius Simėnas.

Bendradarbiaudama su Lietuvos žurnalistų sąjunga, asociacija „Investors‘ Forum“ šiemet pirmą kartą apdovanojo ir regioninės žiniasklaidos atstovus. Už aktualius darbus, kuriais analizuojama, tiriama ir skatinama diskusija apie investicinę aplinką, gerąją ir blogąją privačių investicijų patirtį šalies regionuose, apdovanojimas įteiktas Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistei Mildai Ancevičei bei etaplius.lt žurnalistei Oksanai Laurutytei.

Andželika Rusteikienė, andzelika@investorsforum.lt, tel. 862457394.

www.invetorsforum.lt

Asociacija „Investors‘ Forum“ (Investuotojų forumas) yra stambiausių ir aktyviausių investuotojų į Lietuvos ekonomiką asociacija, kurios misija yra investicinės aplinkos gerinimas Lietuvoje. Įkurta 1999 m. rugsėjo mėnesį, asociacija nuolat plėtėsi ir šiuo metu vienija 53 narius, tarp kurių stambiausi užsienio investuotojai šalyje: pramonės įmonės, bankai, telekomunikacijų, audito, logistikos ir kitų veiklos sričių bendrovės, kurių apyvarta yra daugiau nei 34,6 mlrd. LTL, šalies darbo rinkoje sukurta daugiau nei 27,5 tūkst. darbo vietų.

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.