Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Verslo investicijos kuria užtikrintą Lietuvos ateitį

2014-03-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Investuotojų forumo apdovanojimuose, kuriuose pasveikino labiausiai prie darbo vietų ir gerų santykių su bendruomenėmis kūrimo prisidėjusias įmones, verslo aplinką ir šalies investicinį klimatą puoselėjančias valstybės institucijas ir žiniasklaidos atstovus. Tradiciniuose apdovanojimuose susirinko per 700 žmonių.

„Lietuvos ir investuotojų tikslai sutampa. Mes siekiame kurti skaidrią, pažangią, sąžiningu ir sumaniu darbu pagrįstą ekonomikos sėkmės istoriją, paženklintą lietuviškos kokybės ženklu. Įleisdami čia šaknis, investuotojai įdarbina mūsų šalies gyventojus, stiprina verslo kultūrą ir kilsteli socialinės atsakomybės kartelę. Lietuva jiems gali pasiūlyti vieną perspektyviausių Europos Sąjungos ekonomikų, saugią ir patrauklią aplinką bei kvalifikuotą ir darbštų personalą", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, per kelerius metus Lietuva padarė didelę pažangą: pagal verslo sąlygas „Doing Business" reitinge pakilome į 17 vietą pasaulyje. Esame lyderiai tarp Vidurio ir Rytų Europos šalių. Augantį Lietuvos ir investuotojų tarpusavio pasitikėjimą geriausiai rodo besiplečianti investicijų į Lietuvą kilmės geografija, sritys ir mastai. Mūsų šalies kontūrai tampa vis ryškesni patrauklių investuoti šalių žemėlapyje.

Prezidentė pabrėžė, kad investicijos yra labai svarbios siekiant, kad mūsų šalies ekonomika po krizės atsigautų dar sparčiau. Kuriamos naujos darbo vietos ne tik mažina nedarbą, bet ir suteikia galimybę žmonėms, ypač jaunimui, įgyti svarbios ir naudingos darbo patirties būtent Lietuvoje, o ne svetur.

Pasak Prezidentės, svarbu ir toliau kurti palankią verslui aplinką, kad ir lietuviai aktyviau steigtų savo verslą, ir mūsų šalyje norėtų investuoti daugiau užsienio įmonių. Prezidentė paragino regionų atstovus kurti intensyvesnį dialogą su investuotojais ir ieškoti išskirtinių pranašumų, kurie paskatintų investuoti būtent šiuose regionuose.

Dovilė Dildaitė
Spaudos Tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.