Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Europos vadovai kviečiami mokytis, kaip užsiimti verslu Japonijoje ir Korėjoje

2014-03-14

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“

 Jam antrino ir šiais metais vadovų mokymo programą baigęs vokietis Joergas Heilis, bendrovės „Aluplast“ atstovas, atsakingas už jos pardavimus Japonijoje: „Turint savų darbuotojų Japonijoje viskas gali būti visiškai kitaip – jūs kviečiami į daugelį renginių, į kuriuos paprastai nepateksite, ir galite megzti ryšius. Be to, patys įgyjate patirties Japonijoje.“

 Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi pasakė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Aušra Jefremovienė, advokatų kontoros Eversheds International Limited Lietuvos biuro rinkodaros, viešųjų ryšių ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė, dalyvavo 2012 – 2013 metų vadovų mokymo programoje ir ją sėkmingai baigė. Pasak vienintelės šios programos absolventės iš Lietuvos A. Jefremovienės, ši programa – tai asmeninis iššūkis, tačiau labai vertingas patirties prasme. „Ypač branginu prisiminimus apie 3 mėnesių trukmės stažuotę Japonijos kompanijoje Hitachi, Ltd., kur dirbau prie strateginio atominės elektrinės projekto Rytų Europoje“. „Apskritai, visi programos dalyviai turėjo puikią galimybę ne tik įgyti žinių apie Japonijos verslo aplinką, bet ir užmegzti naudingų verslo kontaktų“, – pridūrė p. Aušra.

 Vadovų mokymo programą baigęs bendrovės „Evopro“ verslo plėtros direktorius vengras Várady Zsoltas pripažino, kaip svarbu turėti pagrindinių žinių, norint ieškoti verslo galimybių Korėjoje: „Korėjos ekonomika tvirta ir jos verslo potencialas didžiulis, bet jį išnaudoti be ryšių – sunku. Mano bendrovė vadovų mokymo programą laikė puikia galimybe Korėjoje sukurti ryšių tinklą ir išplėsti mūsų verslo veiklą į Korėjos rinką.“

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali. 

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje.

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

 ### 

Apie Vadovų mokymo programą 

Vadovų mokymo programa – tai Europos Sąjungos finansuojama verslo plėtros ir žmogiškųjų išteklių ugdymo programa. Ji sudaro sąlygas ES įmonėms ir jų vadovams parengti verslo Japonijos bei Korėjos rinkose planus ir įgyti žinių apie šių valstybių verslo praktiką, kultūrą bei kalbas. Viso to reikia norint sėkmingai dirbti šių šalių rinkose. Japonijoje ir Korėjoje verslu užsiimama visiškai kitaip nei Europoje, todėl ES įmonėms, norinčioms vykdyti veiklą tose šalyse, ir jų vadovams reikia suteikti specialių gebėjimų ir žinių. Padidinti Japonijoje ir Korėjoje veikiančių ES įmonių skaičių yra strateginis Europos Komisijos uždavinys.

Apie Deloitte

Deloitte teikia audito, mokesčių, finansų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis Deloitte bendrovių tinklas ir ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientams daugiau galimybių efektyviai siekti tikslų, kad ir kur jie vykdytų savo veiklą. Daugiau kaip 200 000 Deloitte ekspertų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia. 

Lina Pradkelienė
Rinkodaros vadovė
Deloitte Lietuva, UAB
8 5 255 30 30
lpradkeliene@deloittece.com

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.