Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Pirmą kartą Kaziuko mugėje dalyvaujantis prekybos centras įsikūrė šiltnamyje

2014-03-07

Kaziuko mugėje dalyvaujančių ūkininkų skaičius kasmet didėja. Todėl šiemet Kaziuko mugėje, vedinas prekės ženklo „IKI ŪKIS“, pirmą kartą dalyvauja ir prekybos tinklas „Iki“. Trečius metus gyvuojantis ir vis daugiau pirkėjų dėmesio sulaukiantis prekės ženklas „IKI ŪKIS“ vienija ūkininkus iš visos Lietuvos.

„Kaziuko mugėje atstovaujame ūkininkus, kurių produkciją galima įsigyti mūsų prekybos tinklo parduotuvėse. Tarp paklausiausių „IKI ŪKIO“ produktų  galima išskirti vaisius ir daržoves, jautieną. Išties  maloniai džiugina nuolat augantis pirkėjų domėjimasis lietuviška produkcija“, – kalba „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

„IKI ŪKIS“ įsikūrė specialiai mugei pastatytame šiltnamyje. Jame apsilankius bus galima įsigyti džiovintų grybų, medaus, įvairių sulčių, uogienių, krienų, arbatų ir kitų ūkininkų gėrybių. „IKI ŪKIS“ šiltnamį mugės lankytojai ras prie pagrindinio Bernardinų sodo įėjimo.

Jau daugiau nei 20 metų ūkininkaujantis Algimantas Vaupšas, „IKI ŪKIUI“ tiekiantis lietuviškus krienus ir virtus burokėlius, teigia, kad partnerystė su prekybos tinklais pasiteisina: „Prekybos tinklai užsako didelius kiekius produkcijos, todėl tiekti jiems produktus finansiškai naudinga – sutaupomi logistikos kaštai. Galima drąsiai teigti, kad prekybos tinklai padeda ūkininkams išgyventi.“ Anot raugintą kaimišką produkciją į tokias šalis kaip Anglija, Rusija ir kitas eksportuojančio ūkininko, maždaug 40 proc. jo produkcijos parduodama didžiuosiuose prekybos tinkluose.

„Mūsų tikslas – nuolat plėsti kaimiškos produkcijos tiekėjų ratą ir asortimentą. Tad į šiltnamį kviečiami užsukti ne tik mugės lankytojai, bet ir savo gaminius prekybos tinklui norintys tiekti ūkininkai. Jiems bus suteikiama visa reikalinga informacija dėl bendradarbiavimo“, – pažymi „Iki“ atstovas.

Dar iki ūkininkų produkciją žyminčio prekės ženklo atsiradimo „Iki“ parduotuvėse buvo galimybė įsigyti tokių produktų. Tačiau stebint ūkininkų produkcijos paklausos didėjimą prieš maždaug trejus metus buvo nuspręsta sukurti juos apjungiantį prekės ženklą „IKI ŪKIS“. „Sprendimas pasiteisino. Kasmet stebime šio prekės ženklo pardavimų augimą. Lyginant šių metų sausio-vasario mėnesio duomenis su tuo pačiu laikotarpiu pernai, fiksuojamas beveik 50 proc. kilimas“, – kalba „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas.

Kaziuko mugė kovo 7-9 dienomis vyks Gedimino prospekte nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės, Odminių skvere, Tado Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio, Aukštaičių, Pilies ir Didžiojoje gatvėse, Rotušės aikštėje, Tymo kvartale, Konstantino Sirvydo skvere, Katedros aikštėje ir Vilnios upės krantinėje tarp Malūnų gatvės ir Užupio gatvės tiltų.

Gintarė Žalytė-Štarienė
Vyr. projektų vadovė
"Publicum"
8 613 98 447
g.stariene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.