Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lytagros įmonių grupė didina apyvartą ir investicijas

2014-02-11

Veiklos rezultatai akivaizdžiai tvirtina, kad „Lytagros“ įmonių grupės valdybos priimta strategija sunkmečiui ir išeinant iš jo buvo toliaregiška ir teisinga. Metai iš metų didėja įmonių grupės prekių pardavimų ir paslaugų apimtys. Apyvarta  viršijo pusę milijardo litų. Sėkmingi buvo ir praėjusieji 2013 metai. Išaugusi apyvartą sudarė 625,6 mln. litų. Išaugo žemės ūkio technikos, atsarginių dalių pardavimai,  serviso paslaugų apimtys. Didėja metalų ir statybinių medžiagų pardavimai.

Sėkmingi metai buvo ir įmonių grupės padaliniui Latvijoje. Jo apyvarta, lyginant su 2012 metais, išaugo net 2,2 karto.

„Lytagros“ įmonių grupė vėl didina investicijas plėtrai. 2013 metų plėtros projektų įgyvendinimui skirta 11,0mln. , o 2014 metais- 19,0 mln. Litų. Plečiami prekybiniai plotai Kretingoje, Marijampolėje, serviso pajėgumai Panevėžyje ir Plungėje. Statomas naujas serviso kompleksas Rygoje. Modernizuojama „Lytagros“ žemės ūkio bendrovė. Pradėjo veikti trys Lely karvių melžimo robotai. Skirta investicijų logistikos plėtrai, naujų informacinių technologijų diegimui.

Praėjusieji metai nebuvo palankūs žemės ūkio modernizavimui: išseko Europos Sąjungos paramos lėšos, žemdirbių nedžiugino produkcijos realizavimo kainos. Tačiau ženkliai išaugo žemdirbių profesionalumas, veikla tapo efektyvesnė, todėl atsirado daugiau galimybių modernizuoti ūkius savomis ir skolintomis lėšomis. Sudarė palankias sąlygas savos technikos įsigijimui New Holland, JCB ir Krone kompanijos. Didelės įtakos turėjo ir palankesnės bankų sąlygos teikiant žemdirbiams lizingo ar kreditavimo paslaugas.

Tikimasi neblogų  ir 2014 metų veiklos rezultatų, pasiekti 660-670 mln. litų apyvartą.

Juozas Kalinauskas
Viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AB ,,LYTAGRA"
8 37 405 223
j.kalinauskas@lytagra.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.