Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Tarptautinio geležinkelių projekto "Vikingas" maršrutą praplės Rumunija

2013-12-06

Baltijos ir Juodąją jūras jungiančio konteinerinio traukinio „Vikingas" maršrutą padės praplėsti Rumunija, ketinanti tapti jau penktąja šalimi, dalyvaujančia šiame tarptautiniame geležinkelių projekte. Tai numatyta Lietuvos susisiekimo ministerijos ir Rumunijos transporto ministerijos tarpusavio supratimo memorandume, kurį Briuselyje pasirašė abiejų šalių ministerijų vadovai.

„Palankios ir konkurencingos krovinių vežimo traukiniu „Vikingas" sąlygos paskatina vis daugiau valstybių dalyvauti šiame projekte. Rumunijos geležinkelių prisijungimas prie „Vikingo" maršruto atvers itin palankią sausumos jungtį tarp Turkijos ir Šiaurės Europos šalių per Bulgariją, Rumuniją, Ukrainą, Baltarusiją ir Lietuvą", - sakė Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Tarpusavio supratimo memorandumu dėl bendradarbiavimo transporto srityje Lietuva ir Rumunija sutaria skirti ypatingą dėmesį Rumunijos geležinkelių prisijungimui prie traukinio „Vikingas" projekto, sausumos keliu sujungiant Baltijos ir Juodosios jūrų regionus. Šis daugiau kaip dešimtmetį sėkmingai veikiantis projektas pripažįstamas geriausios praktikos pavyzdžiu plėtojant Rytų-Vakarų ir Pietų-Šiaurės transporto koridorius.

Siekdamos didinti vežamų krovinių apimtis tarp Baltijos ir Juodosios jūrų regionų, šalys ketina nustatyti ir taikyti konkurencingas sąlygas gabenant krovinius traukinio „Vikingas" maršrutais, taip pat keistis duomenimis, susijusiais su krovinių vežimu reguliariais konteinerių traukiniais, bei patirtimi plėtojant krovinių gabenimo ir logistikos priemones.

Nuo 2003 m. Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos vykdomas geležinkelių projektas „Vikingas" užtikrina krovinių gabenimą konteineriniu traukiniu maršrutu Lietuva (Klaipėdos uostas)-Baltarusija-Ukraina (Iljičiovsko uostas). 2012 m. prie šio projekto prisijungė Bulgarija, savo ketinimą dalyvauti šiame projekte taip pat yra pareiškę Azerbaidžanas, Gruzija, Moldova ir Turkija. Tikimasi, kad šis projektas ateityje pritrauks vis daugiau krovinių, gabenamų tarp Europos ir Azijos.

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.