Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Verslui – nemokama pagalba planuojant apyvartines lėšas

2011-04-21

Lietuvoje pristatoma pirma nemokama skaičiuoklė verslo įmonėms, padėsianti optimizuoti finansinius srautus ir išvengti mokumo problemų. Danske banko ekspertų sukurta speciali priemonė leis nemokamai įvertinti įmonės apyvartinio kapitalo optimizavimo galimybes, taip pat palyginti savo finansinę situaciją su kitomis rinkos įmonėmis remiantis Statistikos departamento duomenimis.

Apyvartinių lėšų trūkumas yra viena iš sudėtingiausių verslo problemų, kurios sprendimas reikalauja specifinių žinių bei papildomų laiko resursų. Daugelis įmonių šį klausimą sprendžia pasiskolindamos, nors tinkamai planuodamos apyvartinius ciklus galėtų sumažinti priklausomybę nuo išorinio finansavimo ir laisvas lėšas nukreipti kitoms būtinoms reikmėms.

"Sumažinusios apyvartumo ciklą vos keliomis dienomis, įmonės, priklausomai nuo verslo sektoriaus, gali išlaisvinti nuo keleto iki kelių šimtų tūkstančių litų apyvartinių lėšų, kurias galima reinvestuoti į verslo plėtrą", – sako Algirdas Bogdevičius, Danske banko vyriausiasis lėšų valdymo specialistas.

Pasak A. Bogdevičiaus, įmonės, pasinaudojusios skaičiuokle, gali užsisakyti ne tik specialią savo apyvartumo ataskaitą, bet ir papildomą nemokamą ekspertų konsultaciją. Jos metu banko specialistai padės išspręsti tokius praktinius klausimus kaip klientų atsiskaitymų trukmės sutrumpinimas, atsiskaitymų su užsieniu optimizavimas ar derybos su pirkėjais.

"Kartais įmonės derasi su tiekėjais dėl nuolaidų, tačiau tam tikrais atvejais jos sutaupytų daugiau, jei gautų ilgesnį mokėjimo atidėjimo terminą. Taip pat galima sutaupyti patobulinus atsiskaitymų su užsienio partneriais ar derybų dėl mokėjimo sąlygų su klientais sistemą ", – galimus sprendimus vardina A. Bogdevičius.

Ekonominio sunkmečio metu Lietuvos smulkus ir vidutinis verslas susidūrė su apyvartinių lėšų problemomis, kurios daliai įmonių turėjo lemiamų pasėkmių.

"Mažoms įmonėms apyvartinių lėšų trūkumas yra itin skausmingas ir dažnai yra kritinė priežastis, kodėl perspektyvios idėjos lieka neįgyvendintos. Būtent todėl teisingas ir savalaikis apyvartinių lėšų valdymas smulkiam ir vidutiniam verslui yra labai reikalingas, o papildomi įrankiai įmonėms gali padėti laiku užkirsti kelią kylančioms grėsmėms ir rasti alternatyvių sprendimų", – sako Gediminas Pauliukevičius, Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius.

Šiaurės miestelio technologijų parko, kuriame susibūrusios smulkios ir vidutinės įmonės, direktoriaus nuomone, dalis verslininkų neturi galimybės palyginti savo įmonės situaciją su rinkos vidurkiu, jiems trūksta finansinių kompetencijų, todėl mano, kad kylančios apyvartumo problemos yra neišvengiamos ir neišsprendžiamos.

Apyvartinio kapitalo valdymo skaičiuoklė yra pasiekiama internete šiuo adresu: http://www.danskebankas.lt/verslo/sprendimai/apyvartinio-kapitalo-valdymas

Dalius Morkvėnas , komunikacijos departamento direktorius , Danske bankas
Tel. +370 5 2156060
Mob. tel. +370 686 00207
Dalius.morkvenas@danskebankas.lt
www.danskebankas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.