Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuviams - naujos galimybės pritraukti investicijų iš Kinijos

2013-11-13

LVDK pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Kinijos privataus sektoriaus įmonių asociacija 

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) generalinis direktorius Danukas Arlauskas išvyko į Kinijos sostinę Pekiną, kur ketvirtadienį, lapkričio 14 d., pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Kinijos privataus sektoriaus tarptautiniais prekybos rūmais (CICCPS – China International Chamber of Commerce for Private Sector). Šis susitarimas suteiks naujų galimybių bendradarbiauti Lietuvos ir Kinijos verslui bei pritraukti investicijas į Baltijos šalis. 

„Kinijoje verslumo lygis yra labai aukštas, o galimybes eksporto srityje šios šalies privačios kompanijos  maksimaliai išnaudoja besikooperuodamos. Mums taip pat svarbu žengti į užsienio rinkas susivienijus, nes taip tausojami finansiniai bei žmogiškieji ištekliai. Ir mūsų planuojamas pasirašyti susitarimas yra tokios praktikos pavyzdys, nes užmezgame tiesioginius santykius tarp Lietuvos ir Kinijos verslo, tarp įmonių sprendimų priėmėjų, atverdami galimybes lietuviams galimybes greičiau ir patogiau bendradarbiauti pritraukiant investicijas iš Kinijos“, – sako D. Arlauskas. 

CICCPS – tai viena jauniausių Kinijos verslo organizacijų, pradėjusi veiklą prieš keletą metų. Ji vienija privačias Kinijos įmones, tokias,  kaip „Fosun“, „Sany“, „Sunning“, „Lifan“, „Macrolink“ ir kitas. Vienas pagrindinių organizacijos tikslų – padėti rūmų nariams rasti galimybių verslo plėtrai, investavimui ar įmonių įsigijimui užsienyje. 

Kartu su D. Arlausku išvyko LVDK nariai – „Senukų“ įmonių asociacijos prezidentas ir Visuomenės harmonizavimo parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ generalinis direktorius Alvydas Žabolis ir Guido Wolf, atstovoujantys RAZ investicijų grupę. 

RAZ investicijų grupė, kurią kontroliuoja Rakauskų šeima ir investicijų valdymo įmonė „Žabolis ir partneriai“, kartu su partneriais iš Kinijos aktyviai plėtoja verslą Europoje. „Per paskutiniuosius keletą metų Kinijos įmonių investicijos Europoje žymiai didėja. Nors Lietuva yra maža, kinų investuotojai čia mato gerą galimybę įžengti į Europos Sąjungos rinką“, – sakė RAZ plėtros direktorius Guido Wolf. 

Kinijoje LVDK delegacija taip pat planuoja lankytis gamyklose, įmonėse bei organizacijose, su kuriomis Lietuvos įmonėms būtų naudinga užmegzti bendradarbiavimo ryšius. Vizito metu bus paskelbta apie pirmosios Kinijos verslininkų asociacijos Lietuvoje įkūrimą, kurios atsiradimą inicijuoja LVDK, Kauno Laisvoji Ekonominė Zona, lazerių technologijų įmonė „Ekspla“ bei RAZ grupės įmonės.

Danas Arlauskas, Danas@lvdk.eu, 869840353 
Danas Vaitkevičius,Komercijos atašė Kinijos Liaudies Respublikoje, D.Vaitkevicius@enterpriselithuania.com  +86 13810878944 
Guido Wolf, g.wolf@zabolis.com, 861119631

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.