Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos ir JAV investuotojai: sėkmingai ekonominių ryšių plėtrai būtinas verslo ir valdžios dialogas

2013-10-28

Didžiausius Lietuvos investuotojus vienijančios asociacijos "Investors' Forum" atstovai susitiko su JAV verslo misijos Lietuvoje dalyviais. Amerikiečių ir Lietuvos verslininkų susitikime aptarta mūsų šalies investicijų bei verslo aplinka, Lietuvos patrauklumas užsienio investuotojams. Susitikimo dalyviai palankiai įvertino mūsų šalies investicinį klimatą, tačiau atkreipė dėmesį, kad nuoseklus vyriausybės ir verslo dialogas padėtų Lietuvai dar sėkmingiau konkuruoti globalioje rinkoje.

Dviejų dienų trukmės amerikiečių bendrovių verslo misiją organizuoja Lietuvos ir JAV verslo taryba. Delegaciją sudaro aktyviai Lietuvoje veikiančių tarptautinių JAV kompanijų vadovai, atstovaujantys bendrovėms "Computer Science Corporation", "Lilly", "Exelon Generation", "Phillip Morris International", "Strategic Staffing Solutions" ir "Western Union".

"Svarstydamos galimybes investuoti, daugelis amerikiečių kompanijų priima ilgalaikius sprendimus ir planuoja dešimtmečius į priekį. Tačiau bendrovės nori būti tikros, kad verslas ir vyriausybė gerai supranta vieni kitų lūkesčius bei prioritetus. Todėl svarbiausia, kad vyktų nuolatinis aukščiausio lygio dialogas tarp verslo ir valstybės - būtent jo ir siekiame šia, pirmąja verslo misija",  kalbėjo Ericas Stewartas, misijos vadovas bei Lietuvos ir JAV verslo tarybos prezidentas.

Asociacijos "Investors' Forum" vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė atkreipia dėmesį, kad nors Lietuvoje pastaruoju metu pradėjo veiklą nemažai stambių amerikiečių bendrovių, pagal tiesioginių užsienio investicijų apimtis JAV nepatenka į pirmąjį daugiausiai Lietuvoje investuojančių šalių dešimtuką. Su amerikiečių investuotojais susiję pastarųjų savaičių įvykiai tarptautinei verslo bendruomenei taip pat galintys nusiųsti neigiamą signalą apie Lietuvos pastangas pritraukti investicijas.

"JAV bendrovėms Lietuva patraukli dėl daugelio priežasčių - pradedant išsilavinusia, kvalifikuota darbo jėga, baigiant patogia padėtimi regione. Vis dėlto, norėdami dėl užsienio investicijų sėkmingai konkuruoti su aplinkinėmis valstybėmis, laukia dar nemažai darbų tobulinant šalies mokesčių sistemą, mažinant šešėlinę ekonomiką,gerinant darbo santykių reguliavimą ir kitas sritis. Tam būtinas nuoseklus valdžios dialogas su Lietuvos ir užsienio investuotojais",  po susitikimo pažymėjo Rūta Skyrienė, "Investors' Forum" vykdomoji direktorė.

Šiemet Vašingtone įsteigta Lietuvos ir JAV verslo taryba yra amerikiečių verslo asociacija, įkurta išskirtinai abiejų šalių ekonominiams ryšiams stiprinti. Taryba suteikia platformą Lietuvos ir JAV vyriausybių, taip pat Jungtinių Valstijų verslo atstovams aptarti bei skatinti prekybą ir investicijas Lietuvoje. Tarybai priklauso tokios mūsų šalyje investuojančios kompanijos kaip "Fluor", "Chevron", "Thermo Fisher Scientific", "Maersk Line ltd.", "Western Union", "Exelon Generation", "Strategic Staffing Solutions" ir "Phillip Morris".

Investors' Forum yra stambiausių ir aktyviausių investuotojų į Lietuvos ekonomiką asociacija, kurios misija yra investicinės aplinkos gerinimas Lietuvoje. Įkurta 1999 m. rugsėjo mėnesį, asociacija nuolat plėtėsi ir šiuo metu vienija daugiau nei 50 narių, tarp kurių stambiausi užsienio investuotojai šalyje: pramonės įmonės, bankai, telekomunikacijų, audito, logistikos ir kitų veiklos sričių bendrovės.

Andželika Rusteikienė, Projektų ir komunikacijos vadovė, +37062457394, andzelika@investorsforum.lt
www.invetorsforum.lt, www.baltojibanga.lt

 Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.