Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"KG Group" paukštininkystės plėtra: investuota į aukštos kokybės vištienos faršo gamybą

2013-09-05


Įmonių grupei "KG Group" priklausanti AB Vilniaus paukštynas investavo į naują įrangą ir pradėjo gaminti naują Lietuvos rinkoje produktą - aukštos kokybės vištienos faršą. Bendrovė 2012 m. pabaigoje įdiegė visiškai automatizuotą faršo ir šviežių dešrelių gamybos liniją, į kurią investuota 1,1 mln. Lt, ir padidino gamybos mastus. Trijų rūšių ypač aukštos kokybės, patogiai supakuotas ir porcijomis padalintas vištienos faršas jau tiekiamas į Lietuvos prekybos tinklus.

2012 m. "KG Group" paukštynuose didelės investicijos skirtos gamybos įrangai ir technologijoms, kuriomis naudojantis pradėti gaminti aukštesnės pridėtinės vertės produktai. 1,1 mln. Lt investuota į AB Vilniaus paukštynas faršo produkcijos ir šviežių dešrelių gamybą - įdiegta nauja šių produktų gamybos linija.

Įmonių grupės vadovas Tautvydas Barštys teigė, kad augant vištienos vartojimui investicijos nukreiptos į aukštos kokybės produktų gamybą - diegiamos naujos technologijos ir investuojama į turimos įrangos modernizavimą, taip pat į vištienos produktų asortimento didinimą - jis praplečiamas naujais, labiau apdorotais ir patogiau vartotojui pateikiamais gaminiais.

"Lietuviai neįsivaizduoja savo mitybos be patiekalų iš maltos mėsos, - kalbėjo T. Barštys. - Vartotojų tyrimai rodo, kad paukštienos faršas ne mažiau populiarus nei kitų mėsos rūšių. Atsižvelgdami į vartotojų poreikius, praėjusiais metais įdiegėme naują vištienos faršo ir dešrelių gamybos liniją, kurios pajėgumai siekia 200 t/mėn. Naujoje gamybos linijoje gaminamas aukštos kokybės maltas vištienos faršas, kuris padalijamas tikslaus svorio porcijomis ir supakuojamas į patogius indelius. Pagrindinis šio produkto privalumas - jis yra gerokai liesesnis nei pagamintas iš kitos mėsos rūšies. Tokios aukštos kokybės faršo Lietuvos rinkoje iki šiol nebuvo."

Vilniaus paukštyne naujas produktas gaminamas pagal tris skirtingas receptūras ir iš aukščiausios rūšies mėsos - paukštyne išaugintų viščiukų broilerių filė ir šlaunų mėsos. Be to, modernia technologija gaminamo ir atšaldomo faršo galiojimo terminas ilgesnis. Nauja technologija gaminamas vištienos faršas jau tiekiamas Lietuvos prekyboms tinklams ir paukštynų firminėms parduotuvėms.

"KG Group" paukštynuose 2012 m. įgyvendintų investicijų suma siekia 22,5 mln. Lt, kurių didžioji dalis skirta inovatyvių, netradicinių vištienos produktų gamybai. AB Vilniaus paukštynas įdiegtos modernios paukštienos kalibravimo technologijos, vertikalaus pjaustymo ir mėsos išploninimo technologija, o AB Kaišiadorių paukštynas investuota į modernias gilesnio skerdenos dalių apdorojimo technologijas, kuriomis gaminami nauji produktai - sparnų "tulpės", išgyslinėta mažoji filė, blauzda be sąnario, taip pat šlaunų mėsa be kaulo - šie produktai jau pradėti tiekti į Lietuvos ir eksporto rinkas.

AB "Kauno Grūdai" kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas ir joms priklausančiomis dukterinėmis įmonėmis sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje - įmonių grupę "KG Group". Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų. 2012 m. "KG Group" apyvarta siekė 1,401 mlrd. Lt. Į "KG Group" įmonių plėtrą per 2013 m. planuojama investuoti apie 60 mln. Lt. 2013 m. metais grupės mastu tikimasi pasiekti 1,6 mlrd. Lt apyvartą.

Laima Staknytė-Patinskienė
Vyr. viešųjų ryšių specialistė
"KG Group" Paukštininkystės verslas
Mob. tel. +370 642 73262
El. p. l.patinskiene@kggroup.eu
www.kggroup.eu
 Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.