Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Verslo forume Kinijoje Lietuvos užsienio reikalų viceministras pristatė šalies ekonominį potencialą ir verslo aplinką

2013-07-11

Kinijos Šandongo provincijos sostinėje Džinane liepos 11 dieną vykusiame Lietuvos ir Šandongo provincijos verslo forume užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas pristatė Lietuvos ekonominį potencialą ir verslo aplinką, akcentavo vis aktyvesnius Lietuvos ir Kinijos ekonominius ryšius.

Viceministras pabrėžė sparčiai didėjančius Lietuvos produktų eksporto tempus, palankų Lietuvos investicinį klimatą, gerai išvystytą transporto ir logistikos infrastruktūrą, pristatė Lietuvą kaip patrauklioje geografinėje padėtyje esančią didžiulės Europos Sąjungos rinkos dalį.

R. Kriščiūnas taip pat pažymėjo, kad pastaruoju metu investicines galimybes Lietuvoje išbando vis daugiau Kinijos įmonių.

Verslo forume dalyvavo vienuolikos Lietuvos kompanijų atstovai ir apie 80 Kinijos įmonių iš investicinių, konsultacinių ir prekybos paslaugų, informacinių technologijų, energetikos, medienos, tekstilės, maisto pramonės ir statybų sektorių.

Įžanginę sveikinimo kalbą pasakė Šandongo provincijos vicegubernatorius Xia Gengas. Pasak jo, nors Šandongo prekyba su Lietuva dar nėra didelės apimties, tačiau akivaizdžios augimo tendencijos rodo aktyvų Lietuvos ir Šandongo verslininkų bendradarbiavimą.

Su susirinkusiais verslininkais darbo patirtimi Kinijoje ir pasaulyje dalijosi žinomas Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo narys, beveik dešimt metų Kinijoje dirbantis įmonės „CIE Automotives“ prezidentas Johnas Mackas. Jo nuomone, investavimas Baltijos regione ir Lietuvoje yra vienas patraukliausių. Lietuviškus produktus į Honkongą ir Kiniją importuojančios kompanijos generalinis direktorius Michaelas Chongas dalijosi bendradarbiavimo su partneriais Lietuvoje patirtimi. Pranešimą taip pat skaitė „Zabolis ir partneriai“ atstovas Guido Wolfas.

Po verslo forumo vyko darbiniai verslo pietūs, kurių metu buvo tęsiamos diskusijos, mezgami nauji verslo ryšiai su Kinijos įmonėmis.

Lietuvos ir Šandongo draugystės dienas bei verslo forumą organizavo Lietuvos ambasada ir komercijos atašė Kinijoje.

Šandongas yra viena didžiausių Kinijos provincijų, kurioje gyvena apie 97 milijonus gyventojų. Pastaraisiais metais Lietuva ir Šandongo provincija bendradarbiauja itin glaudžiai – Lietuvoje jau lankėsi dvi Šandongo verslo delegacijos, praėjusias metais Lietuvos ambasadoje Kinijoje buvo organizuotas verslo seminaras Šandongo verslo bendruomenei. 2012 m. Šandonge lankėsi Lietuvos ūkio ministras, provincijos miestas Čingdao yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Klaipėda.

LR URM

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.