Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

„Hnit-Baltic“ ir Vilniaus planas Azerbaidžane kuria Širvano miesto planavimo informacinę sistemą

2013-07-05

UAB „Hnit-Baltic“ kartu su SĮ „Vilniaus planas“ ir „Integris LLC“ įgyvendina Širvano miesto Azerbaidžane urbanistikos kadastro ir geografinės informacines sistemos (GIS) sukūrimo projektą.

Pirmuosius kontaktus „Hnit-Baltic“ su azerbaidžaniečių kompanija  „Integris LLC“ užmezgė tarptautinėje konferencijoje, skirtoje nekilnojamojo turto kadastro ir erdvinių duomenų klausimams, vykusioje Azerbaidžane 2011 metais. Kai Azerbaidžano Valstybinis miestų planavimo ir architektūros komitetas (komitetas) paskelbė tarptautinį konkursą sukurti pavyzdinę sistemą viename iš šalies miestų, „Integris LLC“ pakvietė „Hnit-Baltic“ jame dalyvauti kartu. Šiame konkurse taip pat dalyvavo Vokietijos ir Rusijos bendrovės. „Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo įmonių patirtis ir darbuotojų kvalifikacija. Tad labai svarbu, jog pavyko suformuoti stiprią komandą, apjungiančią „Hnit-Baltic“ patirtį GIS sprendimų srityje, „Vilniaus plano“ urbanistų kvalifikaciją ir „Integris LLC“ specialistų vietinės rinkos žinias,“ sako Vaidotas Sankalas, „Hnit-Baltic“ tarptautinės veiklos koordinatorius. Tai – ilgalaikis projektas, kuris truks daugiau nei dvejus metus. Bendra projekto vertė – 2,8 mln. eurų.

Jo metu bus sukurta naujų statinių registravimo sistema, centrinės miesto dalies trimatis (3D) modelis, teikiamos didelio tikslumo integruotos žemėvaldos duomenų bazės formavimo, teritorijų planavimo dokumentų administravimo procedūrų kompiuterizavimo ir detaliųjų planų sprendinių integruotos  sistemos visam miestui formavimo  paslaugos. Miesto GIS sistema apjungs ne tik Širvano topografinius bei teritorijų planavimo duomenis, bet ir duomenis apie inžinerinius ir komunalinius tinklus, prižiūrimus atitinkamų organizacijų (dujotiekio, vandentiekio, elektros tiekimo, kt.) , taip pat užtikrins standartizuotą apsikeitimą duomenimis.

Neseniai Širvano miesto ir komiteto atstovų delegacija lankėsi Lietuvoje, domėjosi kadastrų ir GIS sistemų kūrimu bei naudojimu, duomenų kaupimu ir viešinimu, teritorijų planavimo organizavimu Vilniaus savivaldybėje, Klaipėdos vandenyse, lankėsi Aplinkos ministerijoje ir Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje.

Azerbaidžane sprendimai priimami centralizuotai, tad pagal Širvano urbanistinio kadastro ir GIS sistemos pavyzdį, tikėtina, ateityje komitetas įgyvendins analogiškus sprendimus ir kituose šios šalies miestuose.

Apie SĮ „Vilniaus planas“

Savivaldybės įmonė „Vilniaus Planas” įkurta 1996 metais. 15 metų profesinės patirties įmonei suteikia konkurencingų privalumų tokiose srityse, kaip teritorinio planavimo dokumentų rengimas, miestų susisiekimo sistemos ir inžinerinės infrastruktūros objektų projektavimas, mažosios architektūros projektai ir dizainas, kraštovaizdžio tvarkymo projektai, topografinių-inžinerinių planų informacijos skaitmenizavimas, GIS duomenų bazių formavimas, įvairaus mastelio topografinių-inžinerinių skaitmeninių žemėlapių formavimas.

„Vilniaus planas”, laikydamasis strateginės nuostatos – būti vienu iš lyderių teritorijų planavimo srityje, didina savo teikiamų paslaugų spektrą ir jų kokybę, plečia savo veiklos sritis į kitus Lietuvos bei užsienio miestus. Planuodama miestų teritorijas ir kurdama naujas erdves, įmonė laikosi darnumo ir aukštos kokybės principų (įmonėje įdiegta Kokybės vadybos sistema LST ENISO 9001:2008 ir Aplinkos vadybos sistema LST EN ISO 14001:2004).

 Apie UAB „HNIT-BALTIC”

20-tus metus veikianti UAB „Hnit-Baltic“ yra GIS sprendimų lyderė Baltijos šalyse. Bendrovė diegia GIS sprendimus, pritaikytus įvairiems verslo ir valstybės sektoriams (aplinkosaugos, savivaldos, inžinerijos, nekilnojamojo turto, transporto, prekybos ir kt.), ir įgyvendina visuomeninius GIS projektus ( „Maps.lt“, „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ ir kt.). Kompanijos  kuriama Cellular Expert™-  telekomunikacinių tinklų belaidžio ryšio planavimo ir duomenų valdymo programinė įranga – parduodama visame pasaulyje. Įmonė yra įgaliotoji „Esri Inc.“ kompanijos atstovė.

„Hnit-Baltic“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 500 užsienio ir Lietuvos organizacijų. 2012 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 22 mln. Lt. „Hnit-Baltic“ Baltijos šalyse veikia per dukterines  įmones „Envirotech“ (Latvijoje) ir „AlphaGIS“ (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 45 atstovų tinklą. www.hnit-baltic.lt, www.cellular-expert.com, www.maps.lt

Jolanta Masionienė
Rinkodaros vadovė
HNIT-BALTIC, UAB
+37052150575
JMasioniene@hnit-baltic.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.