Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuva „Alitos“ byloje nepatirs šimtamilijoninių nuotolių

2013-05-24

Atmestas pagrindinis Italijos piliečio Luigiterzo Bosca ieškinys Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir reikalavimas priteisti 714 milijonų litų iš Lietuvos Respublikos. Arbitražo teismas pripažino, kad visi L. Bosca patirti nuostoliai dėl AB „Alita“ privatizavimo jau buvo atlyginti Lietuvos teismuose, todėl ieškovo reikalavimas priteisti netiesioginius nuostolius yra nepagrįstas. Tokį sprendimą šių metų gegužės 17 d priėmė arbitražo teismas, nagrinėjęs ieškinį Lietuvos Respublikos Vyriausybei pagal Jungtinių Tautų tarptautinės prekybos teisės komisijos (UNICITRAL) arbitražo taisykles.

„Tai jau trečia Lietuvos Respublikos pergalė, nes kitoms valstybėms panašūs ieškiniai yra baigęsi šimtus milijonų eurų siekiančiais nuostoliais“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Arbitražo teismo sprendimas yra grindžiamas tarptautine dvišale Lietuvos ir Italijos investicijų apsaugos sutartimi, kuria rėmėsi ir investuotojas L. Bosca. Lietuva yra sudariusi per 50 tokio tipo sutarčių, kurios garantuoja ir Lietuvos, ir kitų šalių investicijų apsaugą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Italijos piliečio ginče, kilusiame dėl valstybei nuosavybės teise priklaususių akcinės bendrovės „Alita“ akcijų privatizavimo, Lietuvai atstovavo Valstybės turto fondas, o interesus gynė advokatų kontorų LAWIN ir „Hughes Hubbard & Reed LLP“ konsorciumas. Jų dėka Lietuva nepatirs šimtamilijoninių nuostolių.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.