Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos ir Turkijos verslo forume Vilniuje patirtimi ir ateities vizijomis dalijasi daugiau kaip 200 verslo atstovų

2013-04-04

Užsienio reikalų ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“ ir Turkijos Nepriklausomos pramoninkų ir verslininkų asociacijos (MUSIAD) balandžio 4 dieną surengtame Lietuvos ir Turkijos verslo forume dalyvauja daugiau kaip 200 verslininkų, besidominčių dvišalių ekonominių santykių skatinimo galimybėmis.

Forumą atidarė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir su oficialiu vizitu Lietuvoje besilankantis Turkijos Prezidentas Abdula Giulas (Abdullah Gül).

Renginio tikslas – dalijimasis patirtimi bei naujų verslo kontaktų tarp dviejų šalių kompanijų užmezgimas. Forumo metu vyksta individualūs verslo atstovų susitikimai. Lietuvos ir Turkijos ekonominių santykių skatinimo galimybėmis aktyviai domisi abiejų šalių verslo bendruomenės – forumo darbe dalyvauja virš 200 verslininkų, atstovaujančių prekybos, investavimo, turizmo, logistikos, informacinių technologijų, pramonės sektoriams, taip pat asocijuotų verslo struktūrų ir valstybinių institucijų atstovai.

Forume pristatoma verslo ir investicijų aplinka Lietuvoje bei Turkijoje, reikšmingi transporto projektai. Renginio metu pasirašyti tarpusavio supratimo memorandumai tarp Lietuvos susisiekimo ministerijos ir Turkijos transporto ministerijos, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos bei Turkijos radijo ir televizijos korporacijos, Lietuvos pramoninkų konfederacijos ir MUSIAD, Baltijos Turkijos prekybos asociacijos bei partnerių Turkijoje.

Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius energetikos ir transporto politikos klausimams Vytautas Naudužas renginyje pristatė konteinerinio traukinio „Vikingas“ teikiamas galimybes.

V. Naudužas akcentavo, jog „Vikingas“ simbolizuoja Europos transporto ateitį ir glaudesnį bendradarbiavimą su Turkija. Jau šiandien „Vikingas“ gali būti vadinamas Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos sėkmės istorija. Prie šių šalių jau prisijungė Gruzija ir Moldova, tai ketina padaryti ir Azerbaidžanas bei Rumunija. V. Naudužas pakvietė Turkiją drauge vystyti šią transporto arteriją. Pasak jo, Turkijos dalyvavimas šiame projekte sukurtų naują pridedamąją vertę Europos geležinkelių transporte.

Praėjusiais metais Lietuvos ir Turkijos prekybos apyvarta buvo 961,13 mln. litų ir 24 procentais viršijo 2011 metų rezultatą. Lietuvos prekybos balansas su Turkija buvo teigiamas ir sudarė 121,03 mln. litų. Turkija užima 21-ą vietą tarp didžiausių Lietuvos eksporto rinkų. 2012 m. į šią šalį buvo eksportuota prekių už 541,1 mln. litų (0,7 proc., viso Lietuvos prekių eksporto). Į Turkiją daugiausia eksportavome trąšų, geležies ir plieno metalo laužo, tabako ir jo pakaitalų, javų.

2012 m. iš Turkijos importuota prekių už 420,1 mln. litų (0,5 proc. visų Lietuvos importuotų prekių). Didžiąją importo dalį sudarė megztos arba nertos medžiagos, dirbiniai iš geležies arba plieno, specialieji audiniai.

URM informacija

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.