Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

SEB bankas organizavo sindikuotą 30 mln. litų paskolą AB "Akmenės cementas"

2013-03-19

SEB bankas organizavo 30 mln. litų (8,69 mln. eurų) sindikuotą paskolą įmonei AB "Akmenės cementas". Paskola bus panaudota užbaigti investicijas į naują technologinę sauso būdo klinkerio gamybos liniją ir apyvartiniam kapitalui finansuoti. Naujoji technologinė linija padės padidinti vienintelės Lietuvoje cemento gamybos įmonės "Akmenės cementas" efektyvumą ir konkurencingumą. Sindikuotą paskolą "Akmenės cementui" suteikė net penki bankai: SEB bankas, "Danske Bank", DNB, "Pohjola" ir "Swedbank".
 
"Finansuojame įmones, kuriančias pridėtinę vertę šalies, ypač regionų, ekonomikai, kuriančias darbo vietas ir padedančias gerinti šalies eksporto rodiklius. Paskolos lėšos bus investuojamos į cemento gamyklos veiklos masto ir efektyvumo didinimą, kartu padės sumažinti  aplinkos taršą", - sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak AB "Akmenės cementas" generalinio direktoriaus Arūno Zarembos, ši paskola padės įmonei sėkmingai užbaigti sauso būdo klinkerio gamybos projektą. "Įgyvendintas didžiausias įmonės istorijoje gamybos modernizacijos projektas padės beveik trečdaliu sumažinti kuro sąnaudas, kartu ketvirtadaliu sumažės ir aplinkos tarša ir padidės gamybos pajėgumus nuo 1 mln. iki 1,5 mln. tonų cemento per metus", - sakė A. Zaremba.

AB "Akmenės cementas" - viena iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje bendrovė, gaminanti cementą. Gamykloje per metus pagaminama daugiau kaip milijonas tonų cemento: 50 proc. pagamintos produkcijos tenka šalies, 50 proc. - eksporto rinkoms. Įmonėje dirba 527 darbuotojai.

SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Būdamas ilgalaikių ryšių su klientais bankas, Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB grupėje dirba apie 17 tūkst. darbuotojų.

Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.

Arvydas Žilinskas
SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas
Tel. (8 5) 268 1198, 8 687 04052
E. paštas arvydas.zilinskas@seb.lt

 

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.