Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Versle reikalingas tikėjimas, kad mes galime

2013-01-08

Lietuvos įmonės remiasi žiniomis, inovacijomis, savo pasiekimais kuria gerovę ir garsina mūsų šalį visame pasaulyje. Pristatome kasmetinių „Žinių ekonomikos įmonės 2012“ apdovanojimų kandidatės „No Magic Europe“ sprendimus, padėjusius užtikrinti įmonės sėkmę.

„Lietuvoje reikia verslą skatinančio, o ne žlugdančio požiūrio. Dažnai esame kritiški ir negatyvūs, realistai su pesimizmo gaidele. Penkis kartus bankrutavęs verslininkas, kuriantis šeštąjį verslą, Lietuvoje laikomas kvailiu, o JAV – pakankamai brandžiu, daug patirties turinčiu verslininku. Taigi mums reikia daugiau optimizmo ir tikėjimo, kad mes galime“, - teigia aukštųjų technologijų įmonės „No Magic Europe“ direktorė Gitana Aklienė.

„No Magic Europe“ yra vieni modeliavimo, simuliavimo ir analizės sprendimų lyderių, kurių žinomiausias produktas – MagicDraw, pradėtas kurti prieš penkiolika metų ir iki šiol kuriamas Lietuvoje. „Jei statote namą, privalote pasidaryti projektą, kuriame ekspertai paskaičiuotų, kokio storio ir gylio pamatas, kokios medžiagos sienos, langai, stogas. Taigi architektas ir konstruktorius padaro namo modelį, paskaičiuoja veikiančias jėgas ir užtikrina, kad statomas namas nenugrius ir neteks jo statyti iš naujo. Mūsų kuriami modeliavimo sprendimai leidžia panašų principą taikyti sistemų inžinerijoje, verslo kūrime, gynybos sektoriuje ir kitose srityse – sumodeliuoti sprendimą, jį išbandyti ir tik tada gaminti, taip išvengiant klaidų ir didelių išlaidų dėl jų“, - pasakoja „No Magic Europe“ direktorė.

Įmonės produktas MagicDraw buvo naudojamas kuriant Europos observatorijos teleskopą, kurį sudaro  tūkstančiai veidrodžių, nes fiziškai kelių kilometrų vientiso veidrodžio pagaminti neįmanoma. Žinoma, galima gaminti ir nemodeliuojant, bet, jei gamybos eigoje iškiltų problemų, apie kurias nebuvo pagalvota, tai kainuotų milijonus ir begales laiko. Taigi modeliavimas sprendžia šias problemas – pradžioje šiek tiek ilgiau užtrunkama, bet vėliau – stipriai sutaupoma.

„Į modeliavimo rinką įžengėme netyčia – įmonė kūrė programinę įrangą ir ieškojo tinkamo sau modeliavimo sprendimo. Esami buvo arba nepakankamai brandūs, arba neįperkami, tad nusprendėme, jog turime pakankamai minčių ir sugebėjimų, kad pasidarytume tokį sprendimą patys. Pamažu sau kurtas produktas išpopuliarėjo ir dabar jį naudoja daugiau kaip pusė milijono vartotojų, tarp kurių yra ir žinomos kompanijos: BMW, Lockheed Martin, NASA, JP Morgan Chase. Lietuvoje mūsų sprendimais pasitiki  Alna, Audimas, Kauno grūdai, Lietuvos muitinė bei universitetai“, - apie įmonės veiklos pradžią ir pasiekimus pasakoja G. Aklienė.

Įmonė sėkmę pasiekė kurdama sprendimus, atitinkančius pasaulinius standartus, bendradarbiaudama su Lietuvos ir kitų šalių universitetais, dalindamasi sukaupta patirtimi ir įgydama vartotojų pasitikėjimą net 92 pasaulio šalyse.

„Tai, kad šiandien gyvename gerai, nereiškia, kad gyvensime gerai rytoj, todėl nuolat investuojame į tyrimus, ateities veiklos kryptis ir stebime rinkos tendencijas. Tai, kad programinės įrangos sektoriaus mums jau seniai neužtenka, rodo ir sprendimai, skirti sistemų inžinieriams, verslo analitikams bei gynybos sektoriui. Visada ieškome unikalių sprendimų, kurių kūrimui galime išnaudoti savo įmonės potencialą“, - sako „No Magic Europe“ direktorė.

Jau devintąjį kartą Lietuvos verslas dalyvavo „Žinių ekonomikos įmonės 2012“ rinkimuose. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojimus įteikė įmonėms „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinys, „Amilina“ ir „Lietuvos paštas“. Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone pripažinta UAB „Rubedo sistemos“. Apdovanojimus kasmet organizuoja asociacija "Žinių ekonomikos forumas“ kartu su partneriais „EKSMA“ grupe, „Danske bank“ ir UAB „Verslo žinios“.

Asociacija "Žinių ekonomikos forumas“

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.