Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Spalį laukiama atsakomojo Kinijos delegacijos vizito Lietuvoje

2012-09-10

Kinijoje vizitą baigęs ūkio ministras Rimantas Žylius išgirdo Kinijos prekybos viceministro Jiango Yaopingo pažadą surengti atsakomąjį vizitą Lietuvoje jau spalio mėnesį. Aukšto rango pareigūną lydės didelė Kinijos verslo delegacija, kuri domėsis investavimo galimybėmis Lietuvoje.

"Didelė dalis kinų kompanijų iki šiol dirbo išimtinai Kinijos rinkoje. Daug jų yra stipriai įsitvirtinusios Kinijoje savo produktų pranašumu ir pasiekę milijardines apyvartas savo namų rinkoje. Šiuo metu jos pradeda ieškoti kelių į pasaulinę rinką ir siekia išnaudoti savo konkurencinį pranašumą, eksportuojant į kitas šalis. Todėl natūralus jų susidomėjimas labai turtinga ES rinka. Tačiau norint parduoti prekes ES rinkoje būtina pateikti ir aukščiausios kokybės produktus bei klientų aptarnavimo paslaugas, o tai dažnai reiškia būtinybę įsikurti ES teritorijoje. Mes pristatome Lietuvą kaip puikią šalį, kurioje Kinijos įmonės gali įsikurti, perkelti dalį produkcijos, iš čia parduoti savo prekes ir teikti paslaugas visoje ES rinkoje, kartu išlaikome konkurencingas savo produktų ir paslaugų kainas. Esame tikri, kad Kinijos kompanijoms tai yra efektyvus kelias į Europą", - po vizito sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Š. m. rugsėjo 1-9 d. su darbo vizitu Kinijoje viešėjęs ūkio ministras R. Žylius susitiko su Šandongo provincijos vicegubernatoriumi Xie Gengu ir kitais Vyriausybės vadovais. Ministras dalyvavo Kinijos tarptautinėje investicijų ir prekybos (CIFIT) parodoje, susitiko su CCPIT (angl. "China Council for Promotion of International Trade") prezidentu Wanu Jifei, Kinijos privačių įmonių pramonės ir prekybos rūmų, Specialiųjų ekonominių zonų asociacijos vadovais, Kinijos įmonių, kurios planuoja plėtrą Europoje ir gali tapti potencialiomis investuotojomis Lietuvoje, atstovais.    

"Kinų verslininkai, kurie iki šiol dirbo tik Kinijos ar Azijos rinkose, dažnai nė nežino, kaip veikia ES bendroji rinka. Todėl turime jiems parodyti ES rinkos privalumus bei ypatumus ir sudominti galimybe pasirinkti Lietuvą kaip šalį, per kurią jie pasieks ES rinką. Tad turime investuoti į santykius tarp Lietuvos ir Kinijos. Ši Vyriausybė ekonominiams santykiams su Kinija skyrė didelį dėmesį, ir tai jau duoda rezultatų, nors dar tikrai negalima teigti, kad pasiekėme pakankamai. Darbas su Kinija - nuolatinis procesas", - kalbėjo R. Žylius.

Tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje 2012 m. kovo 31 d. sudarė 18,59 mln. Lt, arba 0,04 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų (TUI) Lietuvoje. Kinija užėmė 42 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. Tiesioginės Lietuvos investicijos Kinijoje 2012 m. kovo 31 d. sudarė 11,05 mln. Lt, arba 0,19 proc. visų TUI užsienyje, ir užėmė 19 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų kiekį užsienyje.

2011 metais Lietuvos prekių eksportas į Kiniją padidėjo 107 procentais, palyginti su 2010 metais. 2012 m. I pusmetį, palyginti su 2011 m. atitinkamu laikotarpiu, prekių apyvarta su Kinija padidėjo 19,8 proc., eksportas - 48,1 proc., importas - 16,7 proc.

Kinija tarp 184 Lietuvos užsienio prekybos partnerių 2012 I pusmetį pagal prekybos apyvartą buvo 16, pagal eksportą - 26, o pagal importą - 12 vietoje.

Daugiausia į Kiniją eksportuota medienos ir medienos dirbinių, įvairių pramonės dirbinių (medinių baldų ir jų dalių, manekenų, sietynų ir kitų el. šviestuvų), netauriųjų metalų ir jų dirbinių. 2012 m. I pusmetį iš Kinijos daugiausia importuota mašinų ir mechaninių įrenginių, elektros įrenginių ir jų dalių, netauriųjų metalų ir jų dirbinių.

Daugiau informacijos:

Vytautė Šmaižytė, Ministro patarėja, Tel.: 8 706 64 842, 8 640 39 882, El. p. vytaute.smaizyte@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.